Wynajem busa – jakie są możliwości?

Wynajmowanie samochodów nie jest w naszym kraju już niczym nowatorskim i budzącym zdziwienie. Dlatego też, będąc w potrzebie przewozu, czy to mienia, czy osób mamy ogromny wybór opcji. Na co więc stawiać?

Wynajem busa – na co stawiać?

Przede wszystkim na wielkość i jakość floty. Wiadomo, że w dużych firmach wynajem busa – Katowice i okoliczne miasta to sporo możliwości – to różnego rodzaju pomoc dodatkowa i opcje usług pokrewnych, dlatego też lepiej celować w tego typu działalności. Małe, pojedyncze auta wynajmowane przez osoby prywatne nie zawsze spełniają wymogi i standardy oraz mogą stać się niepotrzebnie problemem.

Kto wynajmuje dla siebie busy? Wiele osób i firm. Czasami są to małe działalności, które nie chcą inwestować we własne auto, gdyż potrzebują je niezwykle rzadko. Czasami wynajmują na co dzień, ale do przejazdów na małych odległościach, więc może się im bardziej opłacać wynajem długoterminowy. Częstymi klientami wynajmującymi busy w systemie krótkoterminowym są z kolei różnego rodzaju placówki, które organizują wycieczki i przewozy niewielkiej grupy osób. W tym także miejsca zajmujące się opieką nad niepełnosprawnymi, którzy muszą w razie potrzeby przejazdu, mieć odpowiedni transport. Ostatecznie czasami bus jest wynajmowany po prostu jako jednorazowa pomoc przy potrzebie przewozu większych gabarytów towaru.

Wynajem busa w Katowicach dla osób niepełnosprawnych

Samochód przystosowany do potrzeb osób na wózku inwalidzkim to auto, które musi przejść odpowiednie zmiany i otrzymać pozwolenie na przewóz niepełnosprawnych. Przede wszystkim bus dla osób na wózku musi zapewnić bezpieczeństwo podczas jazdy w momencie, kiedy osoba nie może skorzystać ze standardowego fotela. Wynajem busa spełniającego takie potrzeby musi być więc sprawdzony. Samochód musi posiadać odpowiednie podpory, które utrzymają wózek, a sama osoba niepełnosprawna musi być przypięta odpowiednikami pasami w trakcie jazdy. Niekiedy najwyższej jakości busy pozwalają na przewóz dwóch osób na wózku. Oczywiście nie trzeba chyba wspominać, że bus dla osoby niepełnosprawnej musi mieć także systemy pozwalające na bezproblemowe umieszczenie pasażera w środku, czyli systemy ramp albo windę.

Wynajem busa – brygadówki

Brygadówka to bus przystosowany do tego, aby przewozić nim więcej niż 3 osoby, a jednocześnie nie zabierać całej przestrzeni ładunkowej. Są to więc auta, które mają zamontowane jeden lub dwa rzędy dodatkowych siedzeń za standardowymi miejscami przednimi. W ten sposób można przewozić nawet 6 lub 9 osób. Stąd też wynajmu busa  potrzebnego do przewozu na przykład ekipy remontowej wraz ze sprzętem, warto szukać pod hasłem „wynajem brygadówek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *