telewizory z wbudowanym dekoderem- dlaczego to dobre rozwiązanie

Telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T2, dlaczego to dobre rozwiązanie?

Dlaczego telewizor z DVB-T2 HEVC to dobre pomysł dla abonentów telewizji naziemnej?

Reforma telewizji naziemnej

Cyfrowa telewizja naziemna w kształcie, jaki znamy obecnie, obowiązuje od 2010 roku – wtedy to też zastąpiła ona telewizję analogową. Podobnie jednak jak wszystkie technologie, z których korzystamy, tak i telewizja naziemna podlega modernizacjom i ulepszeniom. Dlatego też już wkrótce w naszym kraju pojawi się DVB-T2 HEVC. Co ciekawe format ten obowiązuje już w wielu krajach europejskiej, a już wkrótce będzie funkcjonował w całej UE. Jednym z powodów wdrożenia nowej telewizji naziemnej jest konieczność zwolnienia częstotliwości dla rozwoju sieci 5G. Oczywiście DVB-T2 HEVC wiąże się z całą masą udogodnień dla abonentów telewizji naziemnej. Wśród najważniejszych trzeba wymienić chociażby wzrost liczby dostępnych kanałów czy możliwość nadawania programów nawet w jakości 4K. Często pojawiają się też głosy, że wprowadzenie DVB-T2 HEVC wymusi wymianę telewizorów. Nie jest to do końca prawdą, gdyż na rynku już od pewnego czasu dostępne są telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T2.

Telewizory z wbudowanym dekoderem

Po zmiany formatu nadawania telewizji naziemnej niektóre z naszych telewizorów stracą możliwość odbierania telewizji naziemnej. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce nieco ponad dekadę temu. Po prostu do poprawnego działania potrzebne będą inne niż dotychczas kodeki. Dlaczego zatem nie wszyscy będą musieli wymienić telewizor? Otóż telewizory z wbudowanym dekoderem można kupić już od jakiegoś czasu. Telewizor DVB-T2 HEVC nie musi być wcale drogi, choć oczywiście warto wybrać model od zaufanego dostawcy. Telewizory z wbudowanym dekoderem do cyfrowej telewizji naziemnej nowej generacji znajdziesz np. w ofercie marki Samsung. Ponadto telewizor z wbudowanym dekoderem nie wymaga żadnych dodatkowych działań po wprowadzeniu nowej telewizji naziemnej.

Jeżeli Twój obecny telewizor nie jest przystosowany od odbioru DVB -T2 HEVC, masz przed sobą dwa wyjścia do wyboru. Zamiast wbudowanego dekodera możesz kupić analogiczne urządzenie w formie przystawki. Taki dekoder należy podłączyć za pomocą kabla HDMI – i gotowe. Jeśli jednak od pewnego czasu chodzi Ci po głowie kupno nowego telewizora, zrób to właśnie teraz i wybierz telewizor DVB-T2 HEVC.

Oferta rynkowa jest bardzo rozbudowana, a przeglądając asortyment marki Samsung, na pewno znajdziesz urządzenie na miarę swoich potrzeb. Koniecznie sprawdź także pozostałe parametry sprzętu i zapoznaj się z opiniami na jego temat. W ten sposób dopasujesz telewizor DVB-T2 HEVC do swoich wymagań i kupisz produkt, który będzie oczkiem w głowie dla całej rodziny. Nie zapomnij dopasować rozmiaru telewizora do wielkości pomieszczenia. Jeśli nie masz pewności, który telewizor DVB-T2 HEVC wybrać, udaj się bezpośrednio do sklepu i porozmawiaj z obsługą – w ten sposób uzyskasz fachową pomoc!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *