Szybkie i proste finansowanie faktur dla każdej z firm

Każde przedsiębiorstwo potrzebuje mieć dostęp do stałej gotówki, by przetrwać. Może to być trudne, zwłaszcza gdy czekamy na opłacenie faktury od swojego kontrahenta, nie mamy żadnych oszczędności, a zbliżają się ważne rachunki do zapłaty. Co wtedy można zrobić? Poznaj finansowanie faktur, czyli faktoring.

  • Faktoring — na czym polega?
  • Zalety faktoringu, czemu firma w potrzebie powinna rozważyć tę opcję?
  • Jakie są główne zalety finansowania faktur przez przedsiębiorstwo?

Na czym polega finansowanie faktur?

Finansowanie faktury to proces, w którym firma faktoringowa odkupuje nieprzeterminowaną fakturę sprzedażową w zamian za określony procent od całkowitej wartości.

Finansowanie faktur pozwala właścicielom i przedsiębiorcom małych firm na przejście od etapu pomysłu do etapu produktu bez martwienia się o problemy z płynnością finansową lub brakiem kapitału. Jest to również pomocne dla firm, które borykają się z problemami z płynnością finansową lub spóźniają się z płatnościami dla dostawców.

Główną zaletą finansowania faktur jest to, że umożliwia ono firmom uzyskiwanie środków bez posiadania zabezpieczeń czy weryfikowania zdolności kredytowej w BIK. Nie ma więc znaczenia, jaka jest Twoja historia kredytowa, czy jak długo działasz na rynku.

Dlaczego warto korzystać z usług finansowania faktur?

Firmy faktoringowe istnieją już od wielu lat, ale cieszą się coraz większą popularnością ze względu na konkurencyjne stawki i wysoką płynność. Usługi finansowania faktur umożliwiają firmom sprzedaż zaległych faktur po uzgodnionej cenie i otrzymywanie w zamian gotówki. Gotówkę tę można następnie wykorzystać do innych celów, takich jak spłata zadłużenia lub finansowanie przyszłych możliwości rozwoju.

Aby zorientować się, ile kosztowałoby to Twoją firmę, możesz skorzystać z bezpłatnego kalkulatora online udostępnianego przez faktora PragmaGO. Skorzystaj ze strony: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/, podaj kwotę, na jaką opiewa faktura, którą chcesz sprzedać. Finansowanie faktur w PragmaGO to opcja doskonała dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują sfinansować pojedynczą fakturę raz na jakiś czas. Z kolei, jeżeli Twoja firma współpracuje z powtarzalnymi klienta i potrzebujesz stałego dostępu do gotówki, warto zainteresować się faktoringiem. 

Usługi finansowania faktur oferują następujące korzyści:

  • Nie trzeba czekać na zapłatę od klientów.
  • Brak ryzyka opóźnień w płatnościach.
  • Natychmiastowy przepływ gotówki.
  • Więcej czasu na skupienie się na innych aspektach Twojej firmy, takich jak sprzedaż i marketing.

Zalety finansowania faktur

Finansowanie faktur to sposób na uzyskanie przepływów pieniężnych dla Twojej firmy poprzez sprzedaż faktur. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych kredytów bankowych i pomaga firmom uniknąć długoterminowego zaangażowania linii kredytowych.

To proces, który pozwala firmom w łatwy sposób uzyskać dostęp do gotówki. Ta metoda ma wiele zalet, które obejmują możliwość szybszego wzrostu, wykorzystania relacji z klientami i poprawy przepływów pieniężnych.

Jakie są korzyści z finansowania faktur?

  • Firmy mogą rozwijać się szybciej, wykorzystując relacje z klientami.
  • Mogą poprawić przepływy pieniężne, wykorzystując swoich klientów jako zabezpieczenie.
  • Mogą korzystać z finansowania faktur, aby rozwijać swoją działalność bez konieczności zaciągania długów lub pożyczek.

Istnieje wiele korzyści płynących z finansowania faktur, takich jak brak konieczności oczekiwania na pożyczkę, brak konieczności dostarczania zabezpieczeń i możliwość natychmiastowego uzyskania pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *