Samochody Dacia – dlaczego warto na nie postawić?

Samochody Dacia wpisały się już do kanonu fanów motoryzacji – tej marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Dacia jest synonimem wygody, dobrej jakości, jak również uniwersalności. Samochody doskonale wpisują się zarówno w potrzeby firm, jak i rodzin z dziećmi. Sprawdźmy więc, skąd się bierze ich fenomen.

1. Samochody Dacia – kilka słów z kart historii
2. Samochody osobowe Dacia – synonim komfortu i bezpieczeństwa użytkowania
3. Dacia – samochody dla rodzin z dziećmi i dla firm

Samochody Dacia – kilka słów z kart historii

Powstanie firmy to rok 1952, jednakże budowę fabryki zakończono 14 lat później. W 1968 roku podpisano umowę z Renault. Nie trzeba było długo czekać, aby na rynku pojawiły się modele oparte na autach tego francuskiego potentata, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Mowa o Dacia 1100, 1300 i 2000. Współpraca z Renault zakończyła się w raz z nadejściem roku 1976.

Początek lat 80 XX wieku zaowocował powstaniem samochód Dacia 500 Lastun. Następne kroki firmy to postawienie na własną produkcję. Wypuszczono model Dacia Nova, pierwszej samodzielnej rumuńskiej konstrukcji. W 1991 roku Renault znów sięgnął po udziały w Dacii wykupując jej 51% udziałów. Kolejne lata, to wykupienie już niemalże wszystkich zakładów. Wraz z tym działaniem doszedł do głosu dostęp do nowoczesnych technologii w produkcji aut, który zaowocował powstawaniem bardzo dobrej klasy modeli.

Samochody osobowe Dacia – synonim komfortu i bezpieczeństwa użytkowania

Nie ma znaczenia czy samochody Dacia będą używane przez osoby prowadzące przedsiębiorstwo – brane w leasing w ofercie dla firm czy też przez osoby prywatne – zawsze zapewnią maksymalny komfort i wygodę w trakcie podróży. Co prawda, w podstawowym wyposażeniu auta nie możemy spodziewać się nadzwyczajnej ilości udogodnień, jednak w kolejnych już tak. Warto zwrócić przede wszystkim na zaawansowane systemy wspomagania jazdy. Nie bez znaczenia pozostaje także zastosowanie w samochodach rozwiązań, których celem jest zagwarantowanie maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie podróży – zarówno kierowcy, jak i pasażerom. 

Nie bójmy się tego powiedzieć – Dacia to auta nowej generacji. W pełni wpisują się w standardy miłośników opływowych kształtów, obok których nie można przejść obojętnie. Dotrzymują kroku, a często także wyprzedzają trendy wyznaczane przez producentów niemieckich czy też azjatyckich. Ich jakość wykonania, jak również projekty są doceniane przez amatorów motoryzacji na całym świecie, w tym także w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że ich popularność stale rośnie. Nic także nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić, ponieważ Dacia ma wciąż apetyt na więcej. Świadczy o tym rozwój marki i pojawianie się wciąż nowych modeli, które wpisują się we wszystkie kanony jakości. Zarówno pod względem klasy użytkowania, jak i bezpieczeństwa, jakie mają zapewnić każdemu uczestnikowi ruchu.

Dacia – samochody dla rodzin z dziećmi i dla firm

Na uwagę zasługuje fakt, że z bardzo dobrą klasą wykonania i użytkowania, idzie w parze konkurencyjna – atrakcyjna – cena samochodów marki Dacia. Takie działanie sprawia, że jest on w zasięgu posiadania zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i właścicieli firm w pełni wpisując się w ich potrzeby oraz możliwości finansowe. Każdy model, to nowa historia. W bogatej ofercie coś dla siebie znajdą wszyscy przedstawiciele miłośników motoryzacji zarówno na potrzeby codziennego życia, jak i prowadzenia biznesu. Ciekawostką jest to, że można postawić m.in. na model elektryczny. Kusi nie tylko atrakcyjną ceną, ale także komfortem użytkowania – zwłaszcza w mieście. To niewielkie auto doskonale sprawdza się w korku, jak również na często bardzo zatłoczonych ulicach. Mogą więc w nie zainwestować zarówno rodziny, jak i małe przedsiębiorstwa, chociaż dedykowany jest przede wszystkim tej pierwszej grupie kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *