biznesowe studia

Przyszłościowe kierunki studiów biznesowych, które warto wybrać!

Studia biznesowe w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim studia MBA, ale także wszelkie kierunki studiów biznesowych, czyli takich, które pomagają prowadzić i rozwijać organizację. Dlaczego studia menedżerskie są potrzebnym i przyszłościowym kierunkiem? Jakie jeszcze inne studia związane z prowadzeniem biznesu warto rozważyć, aby zdobyć interesującą i dobrze płatną pracę? Poznaj zawody, w których na pewno znajdziesz zatrudnienie w najbliższych latach oraz kierunki studiów, które pomogą Ci je zdobyć.

Kiedy studia MBA to najlepszy wybór?

Studia MBA są zarezerwowane dla ambitnych menedżerów, zwykle posiadających już doświadczenie zawodowe, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje oraz uporządkować posiadaną wiedzę. Są doskonałym sposobem na zbudowanie międzynarodowego networkingu, poznanie światowych trendów gospodarczych oraz najnowszych technologii i narzędzi usprawniających prowadzenie organizacji. Takie studia biznesowe trwają dwa lata i mają charakter interdyscyplinarny. W ich toku wiele miejsca poświęca się rozwojowi kompetencji miękkich, takich jak autoprezentacja, prowadzenie negocjacji biznesowych, skuteczna komunikacja w zespole.

Obecnie istnieje w Polsce wiele szkół biznesowych – jak się łatwo domyślić znacznie różnią się między sobą poziomem nauczania. Jak wybrać najlepszy program MBA? Z całą pewnością podpowiedzią są międzynarodowe akredytacje, udzielane tylko tym kierunkom, które spełniają wyśrubowane wymagania pod względem merytorycznym. W Krakowskiej Szkole Biznesu UEK takim programem jest Executive MBA. Dobrze też przyjrzeć się osobom, z którymi będziemy studiować – program International MBA w Rankingu Perspektywy 2021 zajął 2. miejsce w kategorii Studenci programu, z kolei program KSB+Master zdobył 5. miejsce w kategorii Jakość studentów. Odpowiedzią na dynamiczny rozwój sektora IT i Tech jest program MBA IT, który pomaga tworzyć rozwiązanie biznesowe dla tej branży oraz wspiera studentów tego kierunku fachowym doświadczeniem przedstawicieli topowych organizacji IT (m.in. Amazon, Spotify, Hitachi, Aptiv i Ocado Technology).

Kierunki studiów biznesowych – na które warto zwrócić uwagę?

Do prowadzenia biznesu potrzebni są nie tylko kompetentni menedżerowie, ale także wyspecjalizowani pracownicy, którzy posiadają zarówno wiedzę branżową, doświadczenie zawodowe, jak i umiejętność współpracy. Wybierając studia biznesowe, dobrze jest kierować się własnymi zainteresowaniami oraz tym, czego oczekują od swoich pracowników pracodawcy.

Kierunki studiów biznesowych w KSB UEK, na które szczególnie warto zwrócić uwagę to:

Wszystkie wymienione studia biznesowe są związane z najprężniej rozwijającymi się branżami, takimi jak: IT, telecom, handel (szczególnie e-commerce), logistyka i spedycja. Programy nauczania na tych kierunkach są stale uzupełniane i aktualizowane, dzięki czemu przekazywane są praktyczne wiadomości, umożliwiające skuteczne działanie w zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Te kierunki studiów biznesowych umożliwiają znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Ponadto podniesienie kwalifikacji pracownika pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

studia biznesowe

Zawody dające satysfakcję i dobre zarobki

Czołówka najlepiej opłacalnych zawodów pozostaje niezmienna już od kilku lat. Według danych z serwisu zarobki.pracuj.pl największą pensją w Polsce może pochwalić się:

  • product owner,
  • digital manager,
  • category manager,
  • scrum master,
  • e-commerce manager,
  • data scientist,
  • HR business partner.

Jak łatwo zauważyć, warto wybrać kierunki studiów biznesowych związane z rozwojem nowych technologii, analizą danych, machine learning i AI, a także rozwiązaniami sieciowymi, systemowymi oraz programistycznymi. Bez problemu znajdą także pracę osoby zainteresowane prowadzeniem działalności marketingowej w Internecie oraz menadżerowie odpowiedzialni za produkt, proces lub projekt.

Warto śledzić zmiany na rynku pracy, ponieważ wraz z rozwojem niektórych branż, powstaje wiele zawodów, o których jeszcze kilka lat temu nikt nawet nie słyszał. Pracownicy powinni być nastawieni na ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, a także elastyczność w wykonywaniu swoich obowiązków (np. jednymi z najlepszych scrum masterów są byli programiści, którzy doskonale znają swoje środowisko pracy). Krakowska Szkoła Biznesu UEK przygotowała bogatą ofertę studiów podyplomowych i programów MBA, dzięki którym studenci rozwiną swoje zainteresowania, zyskując najnowszą wiedzę oraz stając się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *