Jak uzyskać kredyt hipoteczny na zakup pierwszego mieszkania?

Posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem większości dorosłych osób. Jego zakup wymaga jednak sporo wysiłku, zwłaszcza finansowego. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość białostoczan decyduje się wspomóc kredytem hipotecznym. Dysponując wkładem własnym w wysokości 10 lub 20% wartości upatrzonej nieruchomości oraz spełniając pozostałe warunki, możemy stać się właścicielami wymarzonej nieruchomości praktycznie od ręki. W procesie kredytowania warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty – jest nim doradca finansowy w Białymstoku.

Jak wygląda proces ubiegania się o kredyt hipoteczny w Białymstoku?

Kredyty hipoteczne są jednym z podstawowych produktów finansowych oferowanych przez większość banków działających na terenie naszego kraju. Znajdziemy je zarówno w ofercie banków komercyjnych, jak i banków spółdzielczych. Kredyt hipoteczny z zasady ma służyć zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych i jest udzielany na zakup konkretnej nieruchomości. Możliwe jest także dobranie środków na remont lub wykończenie mieszkania. Aby otrzymać finansowanie, niezbędne jest określenie swojej zdolności kredytowej, wybór oferty oraz złożenie wniosków kredytowych.

Każdy profesjonalny doradca finansowy w Białymstoku radzi, aby wnioski kierować do 2-3 banków – ma to na celu zmaksymalizowanie szans klienta na uzyskanie finansowania oraz chroni go przed utratą zadatku wpłacanego sprzedającemu nieruchomość zwykle przed uruchomieniem procedury kredytowej. Doradca finansowy w Białymstoku już na samym początku współpracy jest w stanie określić możliwości finansowe klienta, tzn. wskazać maksymalną kwotę finansowania, jaką będzie on w stanie uzyskać u konkretnych instytucji finansowych.

Czy istnieje idealny kredyt hipoteczny? Jak wybrać najlepszą opcję?

Niestety nie ma czegoś takiego, jak idealna oferta – wybór najlepszego kredytu hipotecznego dla danego klienta zależy bowiem od wielu czynników, w tym m. in. jego źródła dochodu, wysokości wynagrodzenia, a także specyfiki samej nieruchomości. Klienci uzyskujący dochody z tytułu działalności gospodarczej, umów cywilnoprawnych czy najmu, nie uzyskają kredytu we wszystkich bankach lub maksymalna kwota finansowania będzie się bardzo różniła w poszczególnych instytucjach. Tym bardziej warto więc skorzystać ze wsparcia specjalisty, który dobierze oferty na podstawie indywidualnych potrzeb oraz sytuacji materialnej klienta.

Z pomocy doradcy finansowego w Białymstoku warto skorzystać tym bardziej, że jego usługi są całkowicie bezpłatne – klient nie ponosi żadnych związanych z nimi kosztów, może natomiast zyskać sporo oszczędności oraz uniknąć nerwów i pomyłek często towarzyszących ubieganiu się o kredyt hipoteczny na własną rękę. Wynagrodzenie eksperta finansowego jest w całości pokrywane przez bank, z którym dana osoba podpisze umowę. Ekspert dokłada więc wszelkich starań, aby klient uzyskał finansowanie, a jako że praca doradców w dużej mierze opiera się na poleceniach, rekomenduje wyłącznie najlepsze oferty szczegółowo wyjaśniając, czym się między sobą różnią.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca – doradca finansowy białystok do Twoich usług!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *