Pożyczki pozabankowe – wszystko, co należy o nich wiedzieć!

W dzisiejszych czasach pożyczanie pieniędzy stało się bardzo łatwe. Wszystko dzięki powszechnemu dostępowi do internetu oraz pojawieniu się na rynku produktów finansowych alternatywy dla klasycznych kredytów bankowych – pożyczek pozabankowych. Z roku na rok coraz bardziej zyskują one na znaczeniu, stając się cenną możliwością na uzyskanie wsparcia finansowego także dla osób, które z różnych względów nie mogą ubiegać się o pożyczkę gotówkową w banku.

Czym są pożyczki pozabankowe i jak są przyznawane?

Pożyczki pozabankowe są rodzajem pożyczek gotówkowych, które są udzielane nie przez banki, lecz niezależne od nich podmioty. Firmy pożyczkowe nie podlegają prawu bankowemu ani restrykcjom obowiązującym w przypadku „oficjalnych” instytucji finansowych, dysponują własnym kapitałem oraz przyznają wsparcie pieniężne na ustalonych przez siebie zasadach. Dzięki temu są w stanie zaoferować znacznie lepsze warunki udzielania pożyczek oraz przyznać wsparcie finansowe szerszej grupie ludzi.

Aby uzyskać dostęp do pożyczki bankowej, klient musi dopełnić szeregu obowiązków – udowodnić, że posiada dobrą zdolność kredytową, stabilne zatrudnienie, regularne dochody w określonej wysokości oraz załączyć do wniosku całą wymaganą dokumentację. Musi także posiadać nienaganną historię w BIK. W przypadku pożyczki pozabankowej wystarczy jedynie dowód osobisty oraz oświadczenie klienta, na bazie którego firma pożyczkowa ustala, czy będzie on w stanie terminowo uregulować swoje zobowiązanie. Szanse na uzyskanie wsparcia finansowego są więc znacznie większe, a cały proces rozpatrywania wniosku trwa krócej i jest mniej problematyczny dla klienta pod względem formalności.

Czym charakteryzują się pożyczki pozabankowe?

Pożyczki pozabankowe różnią się od klasycznych kredytów gotówkowych udzielanych przez banki nie tylko pod względem prostszych, krótszych i mniej restrykcyjnych procedur. Inna jest także kwota, jaką możemy jednorazowo uzyskać – w większości przypadków firma pożyczkowa jest w stanie udostępnić nam kwotę z przedziału od 200 do 15 000 zł. Pożyczki pozabankowe są udzielane na okres 30 dni i muszą zostać spłacone w jednej racie, którą w wygodny sposób uregulujemy przez internet, bez konieczności pamiętania o ratach, czy regularnych terminach płatności.

Tak jak wszystkie kredyty gotówkowe, tak i pożyczki pozabankowe są płatne. Na całkowity ich koszt składa się RRSO oraz dodatkowe opłaty pobierane przez firmy pożyczkowe. Istnieje jednak możliwość, aby pożyczki pozabankowe były dla klientów całkowicie bezpłatne – wystarczy znaleźć firmę oferującą pierwszą pożyczkę za darmo, aby bez żadnych dodatkowych kosztów skorzystać z jej wsparcia finansowego. Ta niezwykle atrakcyjna promocja jest skierowana do nowych klientów, czyli osób, które wcześniej nie miały okazji korzystać ze wsparcia finansowego danego podmiotu i ma na celu przybliżenie im jego oferty. Dla klienta jest to natomiast doskonały sposób, aby bez żądnych kosztów własnych uzyskać wsparcie finansowe i zrealizować swoje codzienne cele i dążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *