biuro rachunkowe Poznań

Jakie czynniki wpływają na koszt obsługi firmy przez biuro rachunkowe?

Prowadzenie firmy to spore wyzwanie. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorców decyduje się powierzyć część procesów zewnętrznym podmiotom. Tak jest m.in. z obsługą księgową, która w wielu przedsiębiorstwach jest realizowana przez profesjonalne biuro rachunkowe. Co wpływa na koszt takiej usługi? Czy warto się na nią zdecydować?

Koszty obsługi firmy przez biuro rachunkowe – co na nie wpływa?

Prowadzenie księgowości to obowiązek, który muszą realizować wszystkie firmy, nawet te najmniejsze. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można jednak pogubić się w wymogach formalno-prawnych. Konsekwencje pomyłki mogą być dotkliwe i skutkować nałożeniem kary finansowej, a w skrajnym przypadku nawet wstrzymaniem działalności.

Żeby tego uniknąć, wielu przedsiębiorców decyduje się powierzyć prowadzenie księgowości profesjonalistom. Wówczas to biuro rachunkowe zajmuje się wszelkimi szczegółami i ponosi odpowiedzialność za ewentualne błędy. Wiele osób wzbrania się jednak przed tym w obawie o wysokie koszty usługi.

To, ile przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za obsługę księgową, jest uzależnione od wielu czynników, w tym:

  • wielkości przedsiębiorstwa,
  • ilości generowanych dokumentów kosztowych i sprzedażowych,
  • zakresu usług,
  • przyjętej formy opodatkowania dochodów (przychodów) z działalności gospodarczej,
  • dodatkowych usług realizowanych na rzecz przedsiębiorcy.

Im większa firma, tym najczęściej więcej dokumentów generuje, co podnosi koszty obsługi księgowej. Niektóre biura rachunkowe oprócz prowadzenia księgowości oferują również obsługę kadrowo-płacową, usługi prawne, a nawet pomoc w założeniu firmy i uzyskaniu kredytów na działalność.

Oczywiście, za każdą dodatkową usługę zwiększającą zakres wsparcia trzeba zapłacić. Niemniej i tak wielu przedsiębiorców się na to decyduje. Otrzymuje bowiem kompleksową pomoc i może skupić się na innych aspektach prowadzonej działalności, np. pozyskiwaniu klientów czy też testowaniu nowych produktów.

Zapraszamy po więcej informacji: Biuro rachunkowe Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *