Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Rewolucja na rynku kredytowym nastąpiła wraz ze wzrostem usług pozabankowych. To właśnie firmy z prywatnym kapitałem dostarczają finansowej pomocy podmiotom nieposiadającym zdolności lub wiarygodności kredytowej. Przedstawmy zatem jedną z najlepszych alternatyw dla kredytów, dzięki którym sfinansujesz dowolny cel związany z profilem działalności Twojej firmy.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – warunki ich udzielenia

W przeciwieństwie do produktów kredytowych, pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości nie wymagają spełnienia wyśrubowanych norm zdolności kredytowej. Pożyczkobiorcy nie muszą się również obawiać negatywnej historii kredytowej w BIK. Co więcej, zaletą pożyczki pod zastaw nieruchomości pozostaje fakt, że jest ona dostępna dla firm borykających się z zadłużeniem, brakiem dochodów czy niską wiarygodnością dla banku, wynikającą z krótkiego stażu na rynku. Obszerny katalog podmiotów objętych ofertą pozwala na finansowanie wielu branż w gospodarce. W praktyce istnieją jedynie dwa warunki decydujące o udzieleniu wsparcia: konkretny plan regulowania długu i posiadanie prawa własnościowego do nieruchomości poddanej jako zabezpieczenie spłaty. Ostateczna wysokość pożyczki stanowi wypadkową ceny rynkowej nieruchomości.

Firmy pożyczkowe udzielą środków w maksymalnej wysokości 60-70% wartości mieszkania, domu lub działki. Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK wymagają posiadania nieruchomości w odpowiedniej lokalizacji, zapewniającej możliwość szybkiej sprzedaży. W przypadku firmy Smartvest, będącej niekwestionowanym liderem na rynku tego typu usług w Polsce, warunkiem staje się zabezpieczenie na nieruchomości zlokalizowanej w aglomeracji miejskiej lub w miejscowościach o dużym natężeniu ruchu turystycznego. Udzielenie pożyczki poprzedzone jest spisaniem aktu notarialnego i dokonaniem adnotacji w IV dziale księgi wieczystej. Pożyczkobiorca ma obowiązek wykazania, że jego nieruchomość pozostaje wolna od jakichkolwiek wad prawnych i zadłużenia.

Najważniejsze zalety pożyczki pod zastaw nieruchomości

Dzięki skutecznemu zabezpieczeniu spłaty, wierzyciel ma otwartą drogę do zaoferowania atrakcyjnych warunków finansowania. Pożyczki pod zastaw nieruchomości są najczęściej udzielane krótkoterminowo. Pożyczkobiorca otrzymuje dużą elastyczność co do wykorzystania funduszy. Może je przeznaczyć na spłatę swojego zadłużenia, regulację zaległych zobowiązań wobec kontrahentów, czy inwestycje w sprzęt lub szkolenia. Bezpieczeństwo umowy pożyczki zabezpieczonej hipoteką wynika z gwarancji notarialnej. Forma spłaty leży w gestii indywidualnych ustaleń. Najlepsze biura pożyczkowe umożliwiają ponadto odroczenie spłaty pożyczki w przypadku czasowych problemów finansowych przedsiębiorstwa.

Jeśli jesteś zainteresowany nowoczesną formą wsparcia przedsiębiorstw, najlepszym źródłem wiedzy o pozabankowych instrumentach pożyczkowych jest strona www.smartvest.pl. Firma Smartvest od wielu lat dopasowuje swoją ofertę do potrzeb przedsiębiorców, wyprowadzając ich firmy na finansową prostą lub stymulując inwestycje w start-upach.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *