Jakie zmiany wprowadza Zonda (do niedawna BitBay?)

Giełda BitBay powstała w 2014 r. i do dzisiaj przeszła długą drogę i wiele zmian. Od początkowych 3000 użytkowników, do statusu największej giełdy w Europie z ponad 1 MLN użytkowników. W ostatnim czasie BitBay przeszedł  rebranding i planuje jeszcze większe zmiany.

Dziś jest dla nas wielki dzień – BitBay to od teraz Zonda. Zmieniamy naszą nazwę i logo, a także przenosimy naszą stronę internetową do nowej domeny zondaglobal.com. Osiem lat rozwoju i szybko rozszerzające się portfolio produktów doprowadziły nas do kolejnego kroku w naszej ewolucji.

Nowa nazwa, Zonda, która odzwierciedla “wiatry zmian” zachodzące obecnie w branży; nowa strategia, skoncentrowana na regulacjach, uproszczeniu i edukacji; oraz nowy zarząd, z ambicjami rozwoju firmy na skalę globalną.

-Zespół Zonda (dawniej BitBay)

Co się zmieni?

Dotychczasowi użytkownicy giełdy BitBay z pewnością zauważą wizualne zmiany na Zondzie, ale na tę chwilę niewiele więcej. Dotychczasowa strona internetowa przekierowuje na nowy adres zondaglobal.com, za to dane logowania użytkowników się nie zmieniły. Na tę chwilę zmieniła się tylko identyfikacja wizualna usługi. Na początku przyszłego roku uruchomiona ma zostać nowa platforma handlowa i aplikacja mobilna, których celem jest maksymalne uproszczenie korzystania z giełdy.

Zonda zatrudniła również nowego dyrektora generalnego (Przemysław Kral) i rozpoczęła ekspansję poza Eurupę. Na początku 2022 roku Zonda planuje zakup licencji na handel krypto w Szwajcarii. Kolejne rynki, na które planuje wejść polska giełda to Wielka Brytania i Kanada.

“Nasza firma zatrudnia już pracowników w Szwajcarii. Współpracujemy również z licencjonowanym przez FINMA bankiem SEBA. Oczekujemy, że uzyskamy licencję na handel kryptowalutami w Szwajcarii już w pierwszym kwartale 2022 roku.”

-Przemysław Kral – Zonda CEO

Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze wiele o planach rozwoju giełdy Zonda, ale to co wiadomo pokazuje, że firma bardzo szybko się rozwija. Jeśli jeszcze nie macie konta na Zondzie, możecie sprawdzić jak je zarejestrować i zweryfikować w naszym poradniku. Przypominamy również, że Zonda, to jedna z giełd, z którymi możecie połączyć się za pomocą KryptoBota aby automatyzować swoje strategie tradingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *