Jak zrezygnować z polisy na życie?

Podjąłeś decyzję. Chcesz ostatecznie zrezygnować z polisy na życie. A może jeszcze nie masz pewności, czy w ogóle możesz zrezygnować z ubezpieczenia na życie? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie i napisać rezygnację. 

Kiedy możesz złożyć rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Polisy na życie standardowo podpisuje się na dłużej niż 12 miesięcy. Niektóre z nich mogą trwać nawet przez 30 lat. Z tego względu w chwili podpisywania umowy, pewnych zdarzeń nie możesz przewidzieć. Powodów, dla których potrzebna jest rezygnacja z ubezpieczenia na życie jest naprawdę wiele. Zazwyczaj są to bardzo indywidualne kwestie. Czasami taka decyzja wynika po prostu z konieczności szukania oszczędności w domowym budżecie. 

Kolejnym przypadkiem, w którym masz prawo do wypowiedzenia polisy na życie jest znalezienie bardziej atrakcyjnej dla Ciebie oferty. Właśnie dlatego tak ważne jest wybranie takiej polisy na życie, która w jak największym stopniu jest zgodna z Twoimi indywidualnymi potrzebami. Wtedy nie będziesz musiał się mierzyć z sytuacją, w której dojdziesz do wniosku, że jesteś zmuszony zrezygnować z ubezpieczenia na życie, bo znalazłeś bardziej atrakcyjną ofertę.

Warto tutaj również wspomnieć o tym, że rezygnacja z ubezpieczenia na życie bardzo często wynika z sytuacji, gdy zakres ochrony przestaje być dla Ciebie wystarczający. Niestety bywa również tak, że wysokość składki staje się zbyt obciążająca dla Twojego domowego budżetu. Co możesz wtedy zrobić? Oczywiście szukać oszczędności. Przecież w życiu zdarzają się naprawdę trudne sytuacje i wtedy są ważniejsze kwestie niż ubezpieczenie na życie.

Kiedy najlepiej rozwiązać umowę ubezpieczenia na życie? 

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jaki musisz wykonać jest zapoznanie się z warunkami rozwiązania umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Tak zazwyczaj znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Został również wyszczególniony okres wypowiedzenia polisy na życie. Jeżeli tego terminu nie ma podanego, to wtedy musisz wiedzieć, że umowa rozwiązuje się ze skutkiem natychmiastowym.

Bez ponoszenia większych strat możesz odstąpić od polisy na życie w ciągu 30 dni lub 7 dni, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą. Uwaga! W tym przypadku umowa ubezpieczenia na życie musi trwać dłużej niż 6 miesięcy. Nie musisz się nikomu tłumaczyć i podawać powodów swojej decyzji. jednak niektórzy ubezpieczyciele w takiej sytuacji żądają od Ciebie zapłacenia składki za okres, w którym byłeś chroniony przez towarzystwo ubezpieczeniowe. 

Zwróć również uwagę na to, że masz prawo do złożenia rezygnacji z polisy na życie w wybranym przez siebie momencie. Jednak towarzystwo ubezpieczeniowe, może zmusić Cię do poniesienia pewnych konsekwencji. Może to być na przykład potrącenie części uzbieranych środków w polisie ochronno-oszczędnościowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rezygnacji z ubezpieczenia na życie, to koniecznie zobacz nasze oddziały: 

Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Bemowo Warszawa
Eurofinance – Ubezpieczenia majątkowe Ursynów Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *