skiprex-jak-zamowic-wywoz-gruzu-we-wroclawiu-i-okolicy

Jak zamówić wywóz gruzu we Wrocławiu i okolicy?

Gruz to szczególny rodzaj śmieci, którego zasady wywozu reguluje Ustawa o odpadach. Podobnie jak pozostałe odpady budowlane nie może zostać zutylizowany w tradycyjny sposób, a także zalegać na terenie posesji. Jednym ze sposobów umożliwiających pozbycie się gruzu po remoncie jest zamówienie kontenerów. Na czym polega usługa wywozu gruzu i jak ją zamówić?

Kiedy zamówić wywóz gruzu?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 roku każdy wytwórca odpadów powinien w sposób bezpieczny przekładać gruz i inne nieczystości poremontowe do utylizacji. Odpady, takie jak betonowe fragmenty konstrukcji, kawałki cegieł oraz tynków – podobnie jak inne śmieci budowlane (elementy instalacji, odpady opakowaniowe, wielkogabarytowe meble, drewno i metale) nie mogą być składowane ze śmieciami komunalnymi. Jeśli planujesz remont lub inne prace budowlano-wykończeniowe, zamów wywóz gruzu w Kobierzycach.

Wynajem kontenerów na gruz

Kontener na gruz we Wrocławiu i okolicy możesz zamówić na czas remontu lub dowolny okres, który pozwoli Ci rozprawić się z zalegającymi odpadami budowlanymi. Takie usługi świadczą firmy, które profesjonalnie zajmują się odbiorem tzw. odpadów trudnych w kontenerach m.in. Skiprex. Pojemniki możesz zamówić telefonicznie – od poniedziałku do niedzieli, a większość zamówień realizowanych jest jeszcze tego samego dnia.

Przy wynajmie kontenerów należy wskazać ich liczbę oraz gabaryt. Przy niedużym remoncie mieszkania odpowiedni będzie pojemnik gromadzący od 2,5 do 7 m³ gruzu. Jeśli w czasie prac występują również inne rodzaje odpadów budowlanych, które nie wiesz, jak zagospodarować, możesz wynająć kontener na zmieszane odpady budowlane. Korzystnym dla środowiska rozwiązaniem jest także wybór pojemników przeznaczonych do składowania wybranych frakcji śmieci.

Rodzaje kontenerów na odpady budowlane

Odpady budowlane możesz przekazać do utylizacji z uwzględnieniem podziału na frakcje. Od 1 stycznia 2023 roku takie przepisy zaczną obowiązywać wytwórców odpadów, którzy prowadzą swoją działalność, jednak wybór tej opcji przez klientów prywatnych również przynosi wiele korzyści. Do 90% gruzu czystego można przekazać wówczas do recyklingu. Pozostałe rodzaje kontenerów umożliwiają bezpieczne składowanie m.in.:

  • odpadów opakowaniowych,
  • odpadów papy budowlanej,
  • odpadów gabarytowych,
  • odpadów z metalu,
  • odpadów z drewna,
  • odpadów z tworzyw sztucznych.

Czy warto korzystać z PSZOK-a?

Alternatywą dla wynajmu kontenera jest dostarczenie odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów tzw. PSZOK-a. W niemal każdej gminie na terenie Polski znajduje się minimum jedno takie miejsce, gdzie mieszkańcy mogą bezpłatnie przywieźć m.in. gruz budowlany. Rozwiązanie to sprawdzi się jedynie przy niewielkiej ilości odpadów oraz możliwości skorzystania z własnego transportu – gminy często ustalają limity ilościowe odpadów przypadające na jednego mieszkańca i nie zapewniają przewozu gruzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *