Jak stworzyć projekt katalogu?

Dobrze przemyślany nośnik promocyjny, w atrakcyjny sposób prezentujący produkt, gwarantuje duże zainteresowanie klientów. Przy projektowaniu marketingowego materiału należy jednak uwzględnić wiele, różnorodnych czynników, dotyczących nie tylko oferowanego towaru. Warto wiedzieć, jak stworzyć katalog doskonały.

Dominująca kolorystyka

Projektując materiał, prezentujący produkty sklepu, należy wziąć pod uwagę branżę, w której działa firma. W poszczególnych sektorach stosuje się bowiem określoną kompozycję barw, oddającą działalność przedsiębiorstwa i wzbudzającą u odbiorcy konkretne emocje. Projektując katalog, należy zatem zastanowić się, która paleta barw będzie najlepiej odzwierciedlać cel kampanii oraz rodzaj promowanych produktów. Firmy, działające w sektorze IT, powinny zdecydować się na stworzenie druku utrzymanego w niebieskiej kolorystyce. Barwa ta symbolizuje bowiem zaufanie i inteligencję. W branży modowej sprawdzą się natomiast ciemne kolory, a szczególnie czerń, oddającą elegancję i szyk. Zielony jest natomiast doskonałą propozycją dla firm, specjalizujących się w produktach ekologicznych, jak również artykułów wegetariańskich.

Konkretny content

Katalog nie powinien być przesycony informacjami. Zbyt duża ilość tekstu zniechęci bowiem klienta do zapoznania się z całym projektem. Należy również pamiętać, by treść katalogu nie ograniczała się jedynie do haseł reklamowych. Dobry nośnik promocyjny powinien stanowić zestawienie reklamowego contentu oraz merytorycznych informacji. Wzrok klienta najbardziej przyciągają jednak efektowne zdjęcia. Każdy produkt powinien mieć klika obrazów. Główny z nich ma na celu ogólne przedstawienie artykułu. Jest to bowiem wizualna forma opisu umieszczanego na stronie internetowej. Każde kolejne zdjęcie powinno natomiast oddawać poszczególną informację podawaną w specyfikacji technicznej.

Stworzenie efektownego katalogu nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu równowagi na każdym etapie projektu. Warto również pamiętać, iż wygląd katalogu uzależniony jest od odpowiedniej realizacji. Duże znaczenie ma zatem wybór odpowiedniej drukarni – https://www.chroma.pl/pl/katalogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *