Jak mieć innowacyjne CV w 2023 roku?

Wiele osób uważa, że dzięki wyróżniającemu się CV otrzyma zaproszenie na rozmowę o pracę. Jak stworzyć innowacyjne CV, które przykuje wzrok rekrutera? Czy wystarczy skoncentrować się wyłącznie na informacjach, czy też warto zwrócić uwagę również na aspekt wizualny przygotowanych dokumentów?

Innowacyjne CV – informacje o doświadczeniu są kluczowe

Sekcja prezentująca poprzednie stanowiska pracy jest z reguły najistotniejsza dla rekrutera. Jak ją przygotować? Niezwykle przydatne są przykłady CVosoby zarówno z dużym, jak i niewielkim doświadczeniem zawodowym mogą się z nich dowiedzieć, jak skomponować tę część dokumentu aplikacyjnego.

Jeżeli masz:

  • duże doświadczenie zawodowe – zacznij od selekcji informacji z uwzględnieniem treści ogłoszenia o pracę, dzięki czemu wpiszesz się w oczekiwania pracodawcy,
  • niewielkie doświadczenie zawodowe – rozważ uwzględnienie m.in. staży, praktyk czy wolontariatów.

Dla wielu pracodawców znaczenie mają nie tylko kompetencje twarde, ale również kompetencje miękkie. Duża kreatywność, doskonałe zarządzanie czasem, łatwość nawiązywania kontaktów czy umiejętność rozwiązywania konfliktów – to przykładowe pożądane przez pracodawców cechy.

W innowacyjnym CV jest miejsce na podsumowanie zawodowe

W nowoczesnym, dostosowanym do współczesnych procesów rekrutacyjnych CV nie powinno zabraknąć miejsca na podsumowanie zawodowe. Czym jest takie podsumowanie i dlaczego warto je zamieścić?

Podsumowanie zawodowe to po prostu krótki opis sylwetki kandydata (składający się najczęściej z maksymalnie 5 zdań). W tej sekcji CV powinny znaleźć się informacje o:

  • profilu zawodowym,
  • celach zawodowych,
  • umiejętnościach, jakie chcesz rozwijać.

Podsumowanie zawodowe osoby ubiegającej się o pracę na stanowisku związanym z księgowością może wyglądać następująco: Ukończyłem studia na kierunku „Ekonomia” na Uniwersytecie Gdańskim. Moją specjalnością jest prowadzenie pełnej księgowości. Jestem osobą dokładną i zdyscyplinowaną, potrafię pracować pod presją czasu. Chcę w dalszym ciągu rozwijać się w kierunku głównego księgowego.

Szata graficzna jest ważna – CV powinno być estetyczne

Nie bez powodu mówi się, że pierwsze wrażenie jest kluczowe. Jak wywrzeć dobre wrażenie na rekruterze zapoznającym się z aplikacjami kandydatów? Kluczowa jest szata graficzna – CV powinno być estetyczne, a informacje powinny być uporządkowane. To jeden z powodów, dla których warto skorzystać z generatora CV.

Generatory CV to narzędzia stworzone z myślą o wygodzie użytkowników – są intuicyjne w obsłudze. Dzięki nim w zaledwie kilka minut można stworzyć profesjonalne, przykuwające wzrok CV. Wizualny wyróżnik w połączeniu z dobrze przygotowaną prezentacją to kombinacja, która może przynieść oczekiwany efekt w postaci zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *