Nowe słuchawki douszne Apple AirPods Pro (2. generacji) – Co nowego?

Niemal trzy lata po premierze pierwszej generacji słuchawek AirPods Pro, amerykański gigant technologiczny zaprezentował następcę rozwiązania. Debiut nie pozostał bez echa, bowiem zbiegł się w trakcie z premierą iPhone’a 14 i kilku nowych smartwatchy od Apple. I choć na pierwszy rzut oka AirPods Pro drugiej generacji wyglądają tak samo jak ich poprzednik, to w istocie mogą poszczycić się wieloma nowymi i ulepszonymi funkcjami.

Czy druga generacja przynosi powiew świeżości?

Pierwsza generacja AirPods Pro została już wycofana z produkcji przez Apple, a ceny u sprzedawców spadają z dnia na dzień. W związku z tym niektórzy mogą zastanawiać się, która z opcji będzie dla nich korzystniejsza? Czy lepiej nieco zaoszczędzić i nabyć starszego brata, czy może bardziej zadowalającym wyborem będzie podążanie z duchem technologii? Z kolei posiadacze słuchawek pierwszej generacji z pewnością głowią się nad tym, czy warto sięgnąć głębiej do portfela i zamienić je na nowszy model?

Pierwsze spojrzenie na nowe Apple AirPods Pro jest dość zaskakujące, choć niekoniecznie w negatywnym znaczeniu. Mówiąc krótko, ich powierzchowna recenzja mogłaby być bardzo podobna do tego, o czym pisano podczas premiery pierwszej generacji. Od strony estetycznej, słuchawki apple airpods charakteryzuje przede wszystkim niesamowita gładkość, znana, chociażby ze smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. Poza tym design jest niemal identyczny, jak ten, z którym mieliśmy do czynienia w starszej wersji. Obie generacje zachowują kultowy kształt, całkowicie białą kolorystykę i układ sterowania. W każdym z modeli znajdziemy też silikonowe końcówki douszne, które odróżniają je od innych modeli AirPods i sprawiają, że znacznie lepiej przylegają do ucha. 

Co więcej, obydwie generacje mogą poszczycić się klasą szczelności z normą IPX4. Oznacza to, że słuchawki są w odpowiedni sposób chronione przed wodą i potem. W modelu 2. generacji rozwiązanie zostało dodatkowo rozszerzone i obejmuje także etui, w związku z czym nie musimy martwić się, że ulewny deszcz stanie nam na przeszkodzie. Dotychczasowa charakterystyka jest w dużej stopniu zbieżna w odniesieniu do obydwu generacji. Na szczęście, to koniec podobieństw. Nowe Apple AirPods 2 Pro oferują zdecydowanie więcej.

Różnice pomiędzy generacjami

To, że obydwie generacje są do siebie podobne z zewnątrz, nie oznacza, że Apple zasypało gruszki w popiele. Niedawny debiutant może pochwalić się znacznie ulepszonymi funkcjami, do których należy zaliczyć m.in. aktywną redukcję szumów czy wykrywanie słuchawek w uszach. Zmianie uległ też czas pracy na baterii, który jest obecnie bardziej zadowalający w stosunku do poprzednika. Poza tym, Apple AirPods Pro 2. generacji wprowadzają powiew świeżości w postaci dotykowego sterowania regulacją głośności. Z kwestii czysto technicznych, amerykański producent zastosował w słuchawkach ulepszony chip H2, który przyczynia się do zwiększonej stabilności połączenia, dłuższego czasu pracy na baterii czy wydajniejszego tłumienia hałasu. 

Projektanci nie zapomnieli również o samej ładowarce, gdzie postawiono ulepszyć dotychczasowy chip U1. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dokładniejsze dane dotyczące lokalizacji, a to przekłada się na łatwiejszy sposób odnalezienia akcesorium za pomocą aplikacji Find My iOS. Co więcej, stacja ładująca została wyposażony w głośnik, dzięki któremu odszukanie sprzętu jest jeszcze łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *