Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Jesteś właścicielem jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki i rozważasz zatrudnienie zewnętrznego biura rachunkowego? Zastanawiasz się, czy jest to dobre rozwiązanie? Sprawdź, jakie dokładnie zadania należą do księgowych spoza firmy i zdecyduj, czy jest to opcja dla Ciebie. 

Biuro rachunkowe – co to dokładnie jest?

Biura rachunkowe zajmują się profesjonalną, rzetelną księgowością w szerokim zakresie. Z ich usług korzystają zarówno duże i małe firmy, jak i osoby prywatne, które potrzebują pomocy w zakresie finansów. W zależności od biura rachunkowego oraz oczekiwań jego klientów niekiedy można liczyć na ich pomoc nie tylko z zakresu księgowości, ale również innych działań takich, jak doradztwo biznesowe. Profesjonalna obsługa księgowa pozwala skupić się na innych elementach życia czy biznesu oraz umożliwia obniżenie ilości stresu i nerwów, które pojawiają się, gdy dokumentacja czy finanse przedsiębiorstwa są prowadzone nieprawidłowo. 

Czym zajmuje się biuro rachunkowe? 

Do głównych zadań w momencie zatrudnienia zewnętrznego biura rachunkowego zalicza się wspieranie klientów z zakresu księgowości. Eksperci pomagają w dopełnianiu wszelkich istotnych obowiązków oraz okazują się wsparciem w przypadku rozliczania finansów. Dobrze dobrane biuro rachunkowe wspiera również w trakcie prowadzenia działalności poprzez rzetelne prowadzenie wszelkich dokumentacji finansowych. Najczęściej są to:

  • ewidencja przychodów (ryczałt),
  • ewidencja PIT, VAT oraz JPK VAT,
  • Księga Przychodów i Rozchodów.

Biuro rachunkowe – w czym jeszcze może pomóc? 

Nie każdy wie, że zatrudnienie biura rachunkowego, w którym pracują wykształceni eksperci, może okazać się pomocne także w wielu innych przestrzeniach. 

Doradztwo biznesowe 

Niekiedy w biurach rachunkowych zatrudnieni są doradcy finansowi oraz biznesowi, u których można zasięgnąć porad w zakresie prowadzenia przedsiębiorstwa. Takie działania sprawdzają się, szczególnie gdy właściciel firmy znajduje trudności w trakcie tworzenia umów. Doradztwo biznesowe okazuje się również pomocne, kiedy przychodzi moment na konsultacje prawne, sprawdzanie kontrahentów, a także weryfikowanie dłużników.

Reprezentacja w urzędach 

Przedsiębiorcy nie zawsze mają czas na odwiedzanie urzędów, zwłaszcza gdy wymaga to wiele czasu. Niektóre biura rachunkowe oferują możliwość skorzystania z usługi zwanej reprezentacją przed urzędami. Polega ona na tym, że klient biura udziela mu pełnomocnictwa, pozwalając tym samym na działanie w urzędach w jego imieniu. Działanie to jest gwarancją nie tylko sporej oszczędności czasu, ale również nienagannego i profesjonalnego wypełniania wszelkiej dokumentacji. Z takiej możliwości mogą skorzystać między innymi przedsiębiorcy i osoby prywatne, korzystający z usług M&B Biuro Rachunkowe

Wirtualny adres

W trakcie pandemii wielu przedsiębiorców podjęło decyzję o tym, aby swoje firmy prowadzić w formie zdalnej. Problematyczne okazało się podawanie w rejestrze działalności adresów firmy. Nie każdy chciał bowiem umieszczać swój prywatny adres. W odpowiedzi na to wiele biur rachunkowych zdecydowało się na otworzenie usługi zwanej wirtualnym biurem. Decyzja o skorzystaniu z takiego działania umożliwia rejestrację firmy pod adresem biura rachunkowego. Jest to korzystne nie tylko ze względu na uzyskanie atrakcyjnego adresu, ale i możliwość otrzymywania korespondencji w jedno miejsce, w którym dodatkowo można ją archiwizować. 

Wiele biur rachunkowych poza wyżej wymienionymi działaniami, oferuje swoim klientom inne, zindywidualizowane usługi. Skorzystanie z profesjonalnego doradztwa w zakresie finansów, a także najwyższej jakości obsługa księgowa to znaczne ułatwienie dla wielu przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *