druk cyfrowy dtg

Druk cyfrowy DTG – co to takiego?

Przy zamawianiu odzieży roboczej lub personalizowanej niezmiernie istotną kwestią jest dobranie odpowiedniej techniki. Możliwości jest bardzo dużo, jednak jedną z najczęściej wybieranych jest druk cyfrowy DTG. Mimo dużej popularności niewiele osób zdaje sobie sprawę, na czym ta technika dokładnie polega. Dowiedz się, jaką technologię wykorzystuje i jakie ma zalety. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co wybierasz.

Czym jest druk cyfrowy DTG?

Techniki znakowania odzieży mogą się znacznie od siebie różnić. Druk cyfrowy DTG (Direct To Garment) jest nowoczesną metodą, która pozwala przenieść na materiał prawie całą paletę barw. Umożliwia odzwierciedlenie głębi kolorów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości i jakości nadruku.

Podczas procesu drukowania bela materiału lub różnego rodzaju odzież umieszczana jest na specjalnej podkładce. Kiedy przechodzi ona przez drukarkę, obraz jest aplikowany bezpośrednio na wybranej rzeczy. Sama drukarka jest podobna do zwykłej atramentówki. Jedynie głowice i przede wszystkim tusze są mocno zmodyfikowane i dostosowane do druku na tkaninach.

Czym charakteryzuje się druk DTG?

Druk cyfrowy pozwala doskonale oddać detale projektu, który umieszczany jest na odzieży. Bez problemu można też zarządzać wszystkimi barwami oraz skalować cały wzór. Ważną cechą jest to, że nadruki DTG mogą być wykonywane na szwach, łączeniach materiałów lub na ściągaczach. Dzięki temu można pozwolić sobie na puszczenie wodzy fantazji. Warto też zaznaczyć, że tusze używane w technologii cyfrowej uznawane są na nieinwazyjne dla środowiska naturalnego.

Jakie są największe zalety druku DTG?

Najważniejszą zaletą tej techniki jest brak kosztów związanych z przygotowaniem szablonu druku. Równie istotna jest możliwość natychmiastowego, bezpośredniego naniesienia grafiki czy napisu. Dzięki temu realizacja zamówienia następuje szybciej niż ma to miejsce w przypadku użycia innej metody. Nadruk możliwy jest na wielu rodzajach tekstyliów o różnych rozmiarach. Uzyskany wzór wyróżnia się swoją intensywnością i trwałością.

Druk DTG wymaga specjalnych drukarek, które są dosyć trudne w utrzymaniu, gdyż mogą zapychać się atramentem. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni personalizowanej. Druk dla Ciebie to miejsce, w którym Twoje produkty zostaną oznakowane precyzyjnie i jakościowo. W ofercie dostępna jest szeroka gama produktów z możliwością dostosowania ich pod indywidualne wymagania.

Kiedy druk DTG sprawdza się najlepiej?

Druk cyfrowy to stosunkowo nowa technologia. Jej dużym atutem jest doskonałe odzwierciedlanie głębi kolorów. Techniki tej warto więc używać, kiedy grafika na odzieży ma być pełnokolorowa. DTG sprawdzi się idealnie podczas drukowania obrazów z dużą ilością detali. Nawet zdjęcia nie będą stanowić problemu. Uzyskany wzór będzie efektowny i przede wszystkim wyjątkowo trwały.

Druk DTG czy sitodruk – co wybrać?

Częstą alternatywą dla druku cyfrowego DTG jest sitodruk. Jest to jedna z najstarszych metod znakowania. Jej największą zaletą jest wytrzymałość, która przewyższa nawet technikę DTG. Niestety w projektach można umieścić jedynie osiem kolorów. Sitodruk sprawdzi się więc dobrze w umieszczaniu logo lub nazwy firmy na odzieży roboczej, lub reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *