co to jest dropshipping

Dropshipping, czyli co takiego?

Sprzedaż internetowa przez ostatnie lata stała się niezwykle popularna, przez co wiele osób zastanawia się, jak rozpocząć swoją przygodę jako sprzedawca. Dropshipping to rozwiązanie, które jest niezwykle proste i tanie, więc nic dziwnego, że znalazło wielu zwolenników. Jak działa ten system logistyczny przy połączeniu z Allegro? Okazuje się, że świetnie. Warto przyjrzeć się szczegółom.

Sklepy do tej pory kojarzyły się z czymś namacalnym, co ma swoją siedzibę i magazyny, rozprowadzając własny towar. Dziś nie zawsze jest to prawdą, a wielkie znaczenie ma przy tym dropshipping. Na czym polega?

Jest to model logistyczny, który zakłada brak potrzeby posiadania własnego sklepu, magazynu, a nawet i towaru. Sprzedawca, który nie musi nawet prowadzić działalności gospodarczej, potrzebuje jedynie odpowiedniej umowy z hurtownią, w której znajduje się towar. On sam zajmuje się promocją i marketingiem towaru, nie będąc w jego posiadaniu aż do zakupu przez klienta. To magazyn odpowiada tutaj za wysłanie zamówionego produktu do klienta. Szybko można zauważyć, dlaczego jest to tak popularny system – jest niezwykle tani i bezpieczny.

Jak sprzedawca zarabia? To proste. Umowa z hurtownią pozwala na tani zakup danych towarów, a różnica pomiędzy ceną magazynową a tą wystawioną w sklepie, jest zarobkiem sprzedawcy.

Allegro – dlaczego warto?

Każdy, kto kiedykolwiek pragnął zakupić coś przez internet w Polsce, słyszał o Allegro. Jest to największa platforma e-commerce, pozwalając na dostęp do milionów klientów każdego dnia. Właśnie ta popularność jest jednym z najważniejszych powodów, dla których warto postawić na dropshipping na Allegro.

Sama idea dropshippingu jest sama w sobie niezwykle tania – sprzedawca nie musi posiadać towaru, który może mu się nie sprzedać. Wystarczy sobie wyobrazić możliwości połączenia takiego rozwiązania z Allegro, na którym zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie potrzebował danego produktu. Cały proces polega jedynie na założeniu konta na serwisie, który będzie jedynym wkładem potrzebnym do rozpoczęcia działalności.

Wszystko to łączy się z prostą i dokładną analizą konkurencji – wystarczy wpisać nazwę danego produktu do wyszukiwarki Allegro, a szybko ujrzymy, po jakiej cenie sprzedawany jest przez innych. W ten sposób można dostosować się do danej kwoty i stworzyć jeszcze lepszą ofertę dla potencjalnych klientów.

Jak rozpocząć dropshipping?

Założenie konta na Allegro jest podstawą, o której nie trzeba wiele mówić. Te kilka kliknięć nie jest jednak jedynym, co trzeba zrobić, aby zacząć sprzedaż w formie dropshippingu. Na początku trzeba przede wszystkim znaleźć interesującą nas hurtownię, która będzie oferować produkty o potencjalnie dużym popycie. Tutaj trzeba dobrze zbadać i zrozumieć rynek – na szczęście błędy nie będą kosztować wiele, gdyż nie kupujemy towarów, dopóki klient ich nie zamówi. Brak popytu powinien szybko wiązać się ze zmianą towaru lub marketingu, aby zyskać klientów.

Znalezienie hurtowni to jedna rzecz. Drugą jest sprawdzenie, czy warto będzie z nią współpracować. Dziś wiele magazynów pragnie współdziałać w tym modelu logistycznym, jednak nie zawsze radzi sobie z nim wystarczająco dobrze. Zanim sprzedawca zaproponuje współpracę, warto zamówić towary, którymi jest zainteresowany. W ten sposób z łatwością można przetestować jakość produktów, jak i szybkość realizacji oraz dostawy. To będą kluczowe sprawy dla klienta, przez co jakiekolwiek nieprawidłowości powinny stanowić znak ostrzegawczy.

Jeśli wszystko wydaje się w porządku, warto zapewnić sobie dobry kontakt z magazynem. Ważne są przede wszystkim informacje na temat sprzedawanych towarów, gdyż tylko w ten sposób można będzie zainteresować klienta i podać mu dokładne specyfikacje.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak zostało wspomniane, sprzedawca w formie dropshippingu nie musi posiadać własnej firmy. Warto jednak wiedzieć, że dotyczy to osób, które zarabiają na tym nie więcej, niż 50% minimalnej kwoty wynagrodzenia na dany rok. Łatwo zauważyć, że jeśli będzie to tylko poboczny biznes, może okazać się to wystarczającymi kwotami. W przypadku chęci prowadzenia większej działalności będzie jednak trzeba założyć firmę.

Nie można też zapomnieć, że jakkolwiek dropshipping jest prosty, tani i bezpieczny, łączy się też z dużym zainteresowaniem. Wiele osób stawia na tę opcję, przez co istnieje bardzo duża konkurencja. Warto stawiać na nowatorskie podejście do marketingu, dbając też o towar, który do tej pory nie był sprzedawany. Dobrze jest też początkowo zminimalizować swoje zarobki, aby zwiększyć popularność i otrzymać zaufanie klientów.

Dropshipping na Allegro łączy w sobie niskie koszta i bezpieczeństwo, zapraszając do współpracy. Jest to coraz popularniejsza opcja, na którą zdecydowanie warto postawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *