Dietetyk online – na czym polega ta usługa?

Dietetyk online to coraz częściej spotykana usługa. Dużą popularność zyskała w czasach pandemii. Dla jednych jest świetnym rozwiązaniem, a inni podchodzą do takich konsultacji sceptycznie. Dla kogo taka usługa może okazać się korzystna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Porady dietetyczne online czym się różnią od tradycyjnych? 

Dawniej konsultacja dietetyczna opierała się na wizycie u dietetyka. Dietetyk przeprowadzał rozmowę wraz z badaniem oraz pomiarem ciała. Pierwsza konsultacja pomagała poznać danego pacjenta. Dzięki temu dietetyk mógł ułożyć plan żywieniowy, który był dostosowany do potrzeb konkretnej osoby. Taka usługa wymagała wcześniejszego umówienia się w poradni dietetycznej. 

Umówienie na poradę do dietetyka online z reguły odbywa się przez kontakt telefoniczny, mailowy lub formularz kontaktowy. Dietetyk online przed wizytą może poprosić o wypełnienie formularza z podstawowymi informacjami, takimi jak wiek, waga, zażywane leki czy choroby. To pomoże w przygotowaniu do konsultacji. Konsultacje dietetyczne, które odbywają się przy pomocy komunikatora, przebiegają podobnie do tych wykonywanych w gabinecie. Jednak taka konsultacja nie da możliwości wykonania analizy składu i masy ciała. Dietetyk online może poprosić pacjenta o pomiar masy ciała przy użyciu wagi łazienkowej. Możliwe jest też zmierzenie obwodu talii przy pomocy metra krawieckiego. Takie pomiary nie będą tak samo dokładne jak te w gabinecie, ale dadzą ogólne informacje.

Dietetyk online – zalety takiego rozwiązania

Wśród pacjentów zdania o dietetykach online mogą być podzielone. Jednak za takim rozwiązaniem może przemawiać wiele atutów. Porada online jest dobra dla osób zapracowanych oraz posiadających małe dzieci. Dzięki temu rozwiązaniu plan dietetyczny mogą otrzymać osoby, które mają problem z poruszaniem.

Dobry dietetyk online to też opcja dla osób z mniejszych miejscowości. Nie każdy ma możliwość dojazdu do miasta, więc porada online będzie dobrym pomysłem. W dodatku można zaoszczędzić na przemieszczaniu. Mamy też wachlarz większej ilości doświadczonych dietetyków. Bardziej wykwalifikowani dietetycy to większa szansa dla pacjentów, że otrzymamy indywidualne podejście oraz skuteczną dietę. Jest to też możliwość dla osób nieśmiałych na lepsze nawyki żywieniowe. Z reguły takie osoby zwlekają z umówieniem do specjalistów, ponieważ taka sytuacja wywołuje w nich stres. Odbycie konsultacji w domowym zaciszu, może być dobrą opcją.  

Poradnia dietetyczna online – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej poradni nie jest prostym rozwiązaniem. Tak samo jak i przy wizytach stacjonarnych, tak samo online możemy źle trafić. Na samym początku można zapytać rodzinę oraz przyjaciół odnośnie danych dietetyków. Następnie warto przeczytać opinie, zamieszczone przez innych pacjentów. 

Dieta online, która jest tania, nie zawsze będzie dobrym wyborem. Najlepiej jest zweryfikować, czy kupowana przez nas dieta jest tworzona indywidualnie, dla danej osoby. Nie jest dobrym wyborem, kupowanie diety, bez kontaktu oraz zebrania potrzebnych informacji. W szczególności należy na to zwrócić uwagę, gdy cierpimy na pewne choroby. W takim wypadku dieta może być bardziej szkodliwa niż pomocna. 

Diety odchudzające powinny być zindywidualizowane dla konkretnej osoby. Na jej ułożenie powinny wpływać nawyki żywieniowe, stosowane leki oraz suplementy czy stan zdrowia. Takie informacje pozwolą na stworzenie odpowiedniej diety, która sprosta oczekiwaniom pacjenta. Podczas wyboru dietetyka, warto zapoznać się z jego stroną oraz tym w czym się specjalizuje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *