Czym jest programowanie LABView

Czym jest programowanie LABView?

Programowanie LABView pozwala na stworzenie aplikacji testowych oraz pomiarowych. Jego atutem jest również możliwość wprowadzenia automatyzacji pracy konkretnej maszyny, a nawet całej linii produkcyjnej, co znacznie zmniejsza konieczność udziału człowieka w danym procesie. Dowiedz się, dlaczego i w jakich branżach szczególnie sprawdza się programowanie LABView.

Co to jest LABView?

LABView jest środowiskiem przeznaczonym do projektowania oprogramowania testowego i pomiarowego, a także automatyzacji procesów produkcji. Od innych programów odróżnia je sposób obsługi, która odbywa się w tym przypadku wyłącznie przy użyciu myszy. Poszczególne etapy pracy obejmują łączenie ze sobą konkretnych ikonek, które odpowiadają za poszczególne funkcje.

Program składa się z trzech podstawowych składników:

  • pulpitu, czyli interfejsu, z którego korzysta użytkownik
  • diagramu – graficznego zapisu kodu programu
  • ikony i złącza, które umożliwiają korzystanie z programu w innych aplikacjach

W jakich branżach sprawdza się programowanie LABView?

Programowanie LABView może być wykorzystywane w wielu branżach. Często stosuje się je w ośrodkach badawczych, gdzie jest pomocne w wykonywaniu pomiarów, analizie danych oraz podczas robienia testów. Ponadto środowisko te może okazać się przydatne w różnych dziedzinach przemysłowych, m.in.: motoryzacji, branży spożywczej, meblarstwie czy tekstylnej. Jedną z firm zajmującą się wprowadzaniem automatyki przemysłowej w przedsiębiorstwach dzięki programowaniu LABView jest firma Pro-ASSem, która oferuje usługi projektowania i budowy maszyn oraz linii produkcyjnych.

Programowanie LABview – korzyści dla przedsiębiorców

Programowanie LABView umożliwia przede wszystkim wprowadzenie automatyzacji produkcji przemysłowej w różnych przedsiębiorstwach. Jest to niewątpliwa korzyść dla firmy ze względu na ogromną oszczędność czasu, ale nie tylko. Dzięki zautomatyzowaniu procesów firma może ograniczyć działania pracowników, a w niektórych przypadkach zniwelować je nawet do zera.

Warto zaznaczyć również, że LABView ma bardzo duży potencjał – umożliwia zaprogramowanie prostych aplikacji, jak i bardzo skomplikowanych systemów. Program pozwala na generowanie sygnałów i zapisywanie danych oraz ich późniejszą analizę lub obsługę ich bezpośrednio przez urządzenie pomiarowe. Dodatkowo istnieje również opcja wizualizacji danych w czasie pracy programu. Jak widać programowanie LABView jest bardzo uniwersalne oraz funkcjonalne, przez co przynosi szereg korzyści i udogodnień korzystającym z niego użytkownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *