Czy warto kupić ubezpieczenie OC na raty?

Ubezpieczenie OC chroni właścicieli pojazdów od odpowiedzialności cywilnej podczas niespodziewanych zdarzeń w ruchu drogowym wywołanych z ich winy. Polskie prawo reguluje obowiązek wykupienia ochrony na własny pojazd, jednak koszty ubezpieczenia potrafią mocno wyszczuplić budżet. Zazwyczaj polisa przyznawana jest na jeden rok, a przed upływem terminu wygaśnięcia ubezpieczenia kierowca powinien zadbać o zakup nowej ochrony. Czy można kupić ubezpieczenie OC na raty i jak się to opłaca?

Ubezpieczenie OC – kto musi pamiętać o zakupie polisy?

Do zakupu ubezpieczenia OC na terenie Polski zobligowany jest każdy kierowca posiadający własny samochód. Składkę powinny zapłacić również osoby, które ze względu m.in. na stan techniczny pojazdu nie korzystają z auta. Według obowiązujących przepisów ubezpieczenie OC powinno zostać wykupione na każdy pojazd mechaniczny zarejestrowany w Polsce. Ochrona ubezpieczenia najczęściej trwa przez okres 12 miesięcy, dlatego wyborem oferty każdy właściciel auta powinien się zainteresować, gdy zbliża się czas zakupu nowej polisy. Ubezpieczenie OC nie należy do ulubionych wydatków kierowców – zazwyczaj jest kosztowne, dlatego korzystnym rozwiązaniem wydaje się rozłożenie składki polisy na raty.

Czy można kupić ubezpieczenie OC na raty?

Wśród najczęstszych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych spotyka się polisy płatne jednorazowo, choć niektórzy agenci przełamują ten stereotyp, oferując swoim klientom możliwość rozłożenia OC na raty. Zazwyczaj taka polisa jest podzielona na 2 lub 4 płatności, choć czasem możesz spotkać się również z propozycją płatności comiesięcznej (12 rat). W wielu firmach ubezpieczeniowych taka możliwość rzadko się zdarza. Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed utraconym zyskiem np. brakiem płatności z każdą kolejną ratą. W taki sposób tracą szansę na zarobek, które może zagwarantować im klient wybierający jednorazowe ubezpieczenie OC. Nie mniej możliwość rozłożenia składki ubezpieczenia OC na raty zachęca klientów do skorzystania z oferty firmy i pozwala towarzystwu dorównać konkurencji, która już umożliwia wybór płatności ratalnej.

Ile obowiązuje ubezpieczenie OC kupione na raty?

Jeśli klient regularnie opłaca składki OC, ochrona ubezpieczenia trwa przez cały okres obowiązywania umowy. W przypadku, gdy często pojawiają się braki w płatnościach, a klient spóźnia się z terminem wpłat – ochrona OC nie przestaje obowiązywać, ale towarzystwo ubezpieczeniowe może wypowiedzieć umowę z takim klientem.

Czy ubezpieczenie OC na raty opłaca?

Wybór ubezpieczenia OC w ratach nie zawsze się opłaca ze względu na prowizję naliczoną do każdej płatności, która w ogólnym rozrachunku sprawia, że cena ubezpieczenia jest wyższa niż początkowo. Dodatkowe koszty nie powinny jednak odstraszać potencjalnych klientów od dokładnego sprawdzenia ofert różnych towarzystw. W niektórych przypadkach możesz znaleźć ofertę z prowizją, która jest korzystniejsza cenowo niż zakup tradycyjnej polisy.

Wśród zalet zakupu ubezpieczenia OC w Krakowie na raty warto wskazać również możliwość zakupu przez internet. Specjaliści z biura ubezpieczeń Prominent pomogą Ci znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz budżetu – bez przepłacania. Popularnym rozwiązaniem jest również skorzystanie z wyszukiwarek i porównywarek ofert polis OC w internecie. Z pomocą wirtualnego asystenta szybko zyskasz rozeznanie na temat aktualnych kosztów związanych z zakupem ubezpieczenia tradycyjnego oraz polisy z możliwością płatności ratalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *