alior bank nowym dostawca tozsamosci w mojeid

Alior Bank nowym dostawcą tożsamości w mojeID?

Tradycyjne poświadczanie kluczowych danych to już przeszłość, również w tej sferze przyszedł czas na unowocześnienia. Zdalne potwierdzanie tożsamości stanowi coraz bardziej popularne rozwiązanie, co potwierdza rosnąca liczba banków oferujących tę usługę. W ich gronie znalazł się Alior Bank.

Jak działa potwierdzenie tożsamości przez mojeID

Usługa mojeID pozwala na szybkie i sprawne potwierdzenie tożsamości i otwiera wiele możliwości
w zakresie usług online. Dostawcy tożsamości to najczęściej banki, czyli podmioty dysponujące zweryfikowanymi danymi użytkownika i jednocześnie zapewniające odpowiednią ochronę tych informacji. Zdalne potwierdzenie tożsamości jest więc nie tylko szybkie i gwarantuje skrócenie czasu obsługi klienta, ale również bezpieczne, dzięki przekazywaniu danych w formie zaszyfrowanych komunikatów cyfrowych.

mojeID sprawdza się m.in. w przypadku usług medycznych, telekomunikacyjnych, publicznych, ubezpieczeniowych, e-commerce, energetycznych oraz wszędzie tam, gdzie sprawna obsługa klienta, optymalizacja kosztów i ułatwienie w zarządzaniu dokumentami mają znaczenie. Zdalne potwierdzenie tożsamości doceniają również sami klienci, którzy codzienne sprawy (jak np. odnowienie polisy czy rejestrację w placówce medycznej) mogą załatwić bez wychodzenia z domu. Warto podkreślić, że z narzędzia mogą korzystać wyłącznie zweryfikowane podmioty, które spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa.

Alior Bank i potwierdzenie tożsamości przez mojeID

W sierpniu bieżącego roku do grona dostawców tożsamości mojeID dołączył Alior Bank, wzbogacając w ten sposób swoją ofertę o kolejną nowoczesną i przydatną funkcję. Zdalne potwierdzenie tożsamości przy pomocy danych uwierzytelniających banku umożliwia załatwienie tych samych spraw, co wśród pozostałych dostawców. Alior Bank został jedenastym bankiem komercyjnym, które obok ponad 500 banków spółdzielczych umożliwiają swoim klientom korzystanie z mojeID.

Jak korzystać z usługi mojeID w Alior Banku?

  • na stronie dostawcy wybierz usługę, z której chcesz skorzystać np. zawarcie nowej umowy,
  • wybierz mojeID jako metodę potwierdzenia tożsamości, a z listy banków wybierz Alior Bank,
  • zaloguj się na swoje internetowe konto w Alior Banku, potwierdź dane i zaakceptuj ich przekazanie,
  • zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę dostawcy usługi i wylogowany z bankowości internetowej.

Warto zaznaczyć, że żaden dostawca tożsamości nie notuje aktywności klienta poza swoim systemem, z kolei portal usługodawcy nie ma dostępu do danych logowania na konto osobiste użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *