Czym wyróżnia się Microsoft Dynamics 365 na tle innych systemów ERP?

Choć na rynku istnieje wiele systemów klasy ERP ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem, to nie wszystkie działają tak samo efektywnie. Różnicę między podstawowym a zaawansowanym systemem ERP szczególnie wyraźnie odczuwają firmy z najdynamiczniej zmieniających się branż, takich jak produkcja i retail. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest oprogramowanie Microsoft Dynamics 365. Czym się różni od innych? Dlaczego przekonało się do niego tak wiele polskich i zagranicznych przedsiębiorstw? Sprawdziliśmy!

Czym się kierować przy wyborze systemu ERP?

Wdrożenie systemu ERP to spora inwestycja. Chodzi nie tylko o koszty, ale także zmiany organizacyjne. Dlatego w proces implementacji powinien być zaangażowany nie tylko specjalnie powołany zespół projektowy, ale także kadra zarządzająca. Przed podjęciem decyzji o implementacji należy pamiętać, że wdrożenie wymaga czasu. Firma musi także dysponować odpowiednimi zasobami. Ocena gotowości przedsiębiorstwa to jedno z podstawowych działań poprzedzających implementację. Błędna analiza może być przyczyną niepowodzenia.

Dlatego przy wyborze oprogramowania oraz firmy zajmującej się implementacją nie warto kierować się wyłącznie ceną. Najtańsze i najszybsze rozwiązanie może nie przynieść spodziewanych efektów.

Zgodnie z założeniem wdrożenie systemu ERP ma przynieść firmie realne oszczędności. Warto jednak pamiętać, że staną się one widoczne w perspektywie długofalowej. Kiedy? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od branży, w której działa firma, liczebności organizacji oraz sposobu implementacji oprogramowania.

Microsoft Dynamics 365 – rozwiązania ERP dla firm

Microsoft oferuje szereg rozwiązań ułatwiających planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Są to:

  • Microsoft Dynamics 365 Finance

To rozwiązanie, które pozwala jeszcze lepiej zarządzać polityką kredytową oraz windykacyjną, zautomatyzować obsługę faktur, usprawnić proces rozpoznania przychodów i tworzyć jeszcze lepsze prognozy dotyczące przepływów pieniężnych.

  • Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management

To rozwiązanie, które pozwala zmaksymalizować czas pracy, czyli m.in. skrócić czas przestoju sprzętu i poprawić skuteczność pracy linii produkcyjnych, a także optymalizować zapasy oraz logistykę.

  • Microsoft Dynamics 365 Project Operations

To rozwiązanie, które umożliwia elastyczne zarządzanie projektami, umowami i budżetem projektu, a także rozwijanie know how organizacji.

  • Microsoft Dynamics 365 Commerce

To rozwiązanie, które daje możliwość budowania zaangażowania klientów w wielu kanałach sprzedażowych, tworzenia scenariuszy realizacji transakcji, zarządzania promocjami i budowania lojalności zakupowej.

Aplikacje biznesowe Microsoft można dopasować do indywidualnych potrzeb danej organizacji, a w przyszłości dowolnie modyfikować np. gdy zapadnie decyzja o wejściu na nowy rynek lub wypuszczeniu nowego, ulepszonego produktu.

Więcej informacji znajdziesz na https://xplusglobal.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *