Ubezpieczenie osobowe i jego znaczenie w obecnym świecie

Indywidualne ubezpieczenie osobowe jest jedną z usług, które wywołują mieszane uczucia. Bez wątpienia warto je mieć, jako zabezpieczenie zdrowia i środków własnych. Jednocześnie nikt nie chce, żeby okazały się rzeczywiście potrzebne. Ważne jednak, aby przygotować się na każdy scenariusz, gdyż życie jest nieprzewidywalne. Czym więc charakteryzują się najlepsze oferty ubezpieczenia osobowego i jakie są ich rodzaje?

  1. Ubezpieczenie osobowe NNW – podstawowe informacje.
  2. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla najmłodszych.
  3. Ubezpieczenia osobowe dla aktywnych.

Nawet najbardziej zorganizowana i analityczna osoba nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Każdego dnia spotykamy się z niezliczoną ilością sytuacji losowych, w których niestety pojawiają się i te złe – niebezpieczne dla zdrowia i życia. Dlatego też tak ważne jest ubezpieczenie osobowe, które stanowi zabezpieczenie dla nas, ale i naszych bliskich. Bo przedmiotem ochrony pełnowartościowego ubezpieczenia jest tak naprawdę cała rodzina…

Ubezpieczenie osobowe NNW – podstawowe informacje

W pierwszej kolejności pamiętajmy, że wysokiej jakości indywidualne ubezpieczenie osobowe jest nieobowiązkowe. Co za tym idzie, żadne przepisy prawa nie obligują nas do jego wykupienia. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie NNW staje się kluczowe przy zdarzeniu losowym i odniesieniu w nim trwałego uszczerbku na zdrowiu czy nawet śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. Suma ubezpieczenia uzależniona jest od wykupionego zakresu i okoliczności zdarzenia.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaca środki zgodnie z wybranym zakresem ochrony, zabezpieczając rodzinę przed nagłą utratą dochodu. Co istotne, NNW bez najmniejszych przeszkód możemy rozszerzyć o dodatkowe opcje, w tym: ubezpieczenie od zawału serca i udaru mózgu, trwałej niezdolności do pracy czy też pokrycie kosztów, np. leczenia, rehabilitacji oraz przekwalifikowania zawodowego.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla najmłodszych

Praktyka pokazuje, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci. Trudno się temu dziwić, rodzice dokładają wszelkich starań, żeby ich pociechy dorastały w zdrowiu i bezpieczeństwie, a w razie problemu miały zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.

Co ważne, NNW dla dziecka obejmuje nie tylko szeroko pojęte wypadki w szkole, ale również w domu, na wakacjach czy podczas uprawiania sportu i innej aktywności. Renomowane Towarzystwa Ubezpieczeniowe gwarantują klientom zróżnicowane oferty ubezpieczeń osobowych, pośród których szybko i sprawnie dobierzemy odpowiednią do potrzeb naszego dziecka.

Ubezpieczenia osobowe dla aktywnych

Przedmiot ochrony ubezpieczeniowej w przypadku NNW to także szkody wyrządzone osobom trzecim. To bardzo ważna kwestia zwłaszcza dla rowerzystów – czyli pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego. Polskie prawo nie nakłada obowiązku posiadania ubezpieczenia OC dla osób wybierających tego typu jednoślady. Co za tym idzie, sytuacja, kiedy to my jesteśmy sprawcą ewentualnej kolizji lub innego zdarzenia, może się okazać problematyczną pod wieloma względami: zdrowotnymi oraz finansowymi.

Możliwość zawarcia umowy ubezpieczeniowej dla aktywnych posiadają również wielbiciele hulajnóg, deskorolek, łyżworolek, segway shoes itp. Dzięki temu zapewnimy sobie pełną ochronę w każdych okolicznościach. Dokładając do tego korzystne oferty, niewysokie składki oraz sprawne wypłacanie środków – trudno znaleźć jakiekolwiek minusy indywidualnych ubezpieczeń osobowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *