Rankingi kont maklerskich – jak wybrać najlepszą ofertę inwestycyjną

Konto maklerskie to rachunek, który jest konieczny w przypadku chęci inwestowania na rynkach kapitałowych. Czym więc jest dokładnie? Co wziąć pod uwagę przy jego wyborze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym jest rachunek inwestycyjny?

Konto maklerskie nazywane także rachunkiem maklerskim lub rachunkiem inwestycyjnym to specjalny rodzaj rachunku, który służy do zakupu oraz przechowywania posiadanych instrumentów finansowych. Prowadzony jest on na rzecz klienta przez dom maklerski lub biuro maklerskie, które pełni wówczas rolę pośrednika pomiędzy nim, a giełdą. Poza tym konto maklerskie służy również do wypłaty dywidend.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze rachunku maklerskiego?

Poszczególne oferty kont maklerskich znacznie się od siebie różnią, co powoduje, że wybór rachunku inwestycyjnego powinien być przemyślany. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim opłaty pobierane przez prowadzący je podmiot, które mogą być naliczane zarówno z tytułu posiadania konta, jak i przeprowadzania poszczególnych transakcji. W tym drugim przypadku naliczane są z reguły procentowo od kwoty transakcji. Co jeszcze jest istotne przy wyborze rachunku maklerskiego? Przede wszystkim możliwości inwestycyjne, ponieważ konto maklerskie powinno umożliwiać zakup szerokiego spectrum instrumentów finansowych. Co więcej, ważny jest dostęp do światowych giełd, dzięki czemu rachunek inwestycyjny nie będzie w żaden sposób ograniczał posiadacza.

Ranking kont maklerskich – dlaczego warto skorzystać?

Wybór odpowiedniego rachunku inwestycyjnego ułatwia ranking kont maklerskich. Dlaczego warto z niego skorzystać? Przede wszystkim dlatego, że porównuje on pod wieloma względami oferty poszczególnych instytucji. W efekcie powstaje zestawienie, które pozwala wybrać konto maklerskie odpowiadające potrzebom inwestora oraz przyjętej przez niego strategii inwestycyjnej.

Podsumowując należy stwierdzić, że wybór najlepszego rachunku inwestycyjnego powinien być poprzedzony analizą dostępnych ofert. Zdecydowanie ułatwia ją ranking kont maklerskich, czyli narzędzie pozwalające porównać rachunki przy uwzględnieniu różnych kryteriów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *