Czy warto założyć konto osobiste przez Internet?

Z roku na rok przybywa osób, które decydując się na założenie konta w banku, wybierają konto online. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest nieskomplikowana procedura, w niektórych przypadkach trwająca zaledwie kilkanaście minut. Jak otworzyć konto bankowe przez Internet od zaraz? Czy jest to opłacalne? Zachęcamy do poznania odpowiedzi w poniższym artykule.

Jak można założyć konto bankowe online?

Konto osobiste zalicza się do najpopularniejszych produktów oferowanych przez banki. Dzięki temu można nie tylko bezpiecznie przechowywać własne środki finansowe, ale także dowolnie nimi dysponować, wykonując między innymi przelewy. Idąc z duchem czasu, obecnie większość instytucji oferuje założenie konta bankowego online, umożliwiając tym samym swoim klientom otwarcie rachunku w prosty i wygodny sposób. Opcja ta zdecydowanie ma swoje zalety: przede wszystkim nie trzeba tracić czasu na osobistą wizytę w oddziale banku ani czekać w długiej kolejce do okienka. 

Proces zakładania konta online zazwyczaj jest dość prosty. Podobnie jak w przypadku otwierania rachunku osobistego w tradycyjny sposób, pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku na stronie internetowej banku. W większości przypadków wystarczy podać jedynie swoje imię i nazwisko, numer PESEL, telefon oraz adres mailowy. Przesłany wniosek, w zależności od wybranej instytucji, może zostać rozpatrzony zarówno w zaledwie kilkanaście minut, jak i nawet kilka dni. Jedną z opcji proponowaną przez banki jest dostarczenie klientowi umowy kurierem – należy ją podpisać, zaś konto będzie aktywne dopiero wtedy, gdy zostanie on odebrany przez pracownika banku. 

Jak można założyć konto bankowe przez Internet od zaraz? Można zrobić to na kilka sposobów: wykonując przelew weryfikacyjny z innego konta osobistego, przesyłając pracownikowi banku selfie i zdjęcie dowodu osobistego bądź odbywając z nim wideorozmowę. Należy jednak pamiętać, że nie każdy bank będzie oferował tego typu rozwiązania. Z tego też względu warto wcześniej sprawdzić, które z nich oferują wymienione wyżej opcje. Można to zrobić między innymi za pośrednictwem strony https://www.rankingkont.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/, gdzie jednocześnie znajduje się porównanie różnorodnych ofert, co znacząco ułatwia wybór najkorzystniejszej.

Czy warto zakładać konto Internetowe w banku?

Opcja założenia konta bankowego online to idealna opcja dla zabieganych oraz wszystkich osób ceniących sobie wygodę. Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy wyżej, opcja ta nie wymaga osobistej wizyty w oddziale banku. Pozwala to zaoszczędzić wiele czasu, podobnie jak wybór oferty umożliwiającej szybką weryfikację, dzięki której z nowo otwartego rachunku można korzystać niemal od zaraz. Obsługa konta przez Internet również wiele ułatwia: logując się na swoje konto można sprawnie kontrolować swoje wydatki, planować budżet czy wykonywać przelewy. W zależności od banku, konto może oferować wiele przydatnych na co dzień narzędzi.

Zaletą kont Internetowych jest także nieograniczony dostęp, niezależnie od dnia czy godziny. Podczas, gdy oddziały banków czynne są w określonych godzinach, dostęp do konta online będzie możliwy nawet w nocy. Z poziomu własnej kanapy, w wygodny sposób można nie tylko sprawdzić aktualny stan konta, ale też złożyć wniosek o kredyt lub pożyczkę, kiedy tylko zajdzie potrzeba uzupełnienia środków we własnym budżecie. Niektóre z banków zachęcają dodatkowo swoich klientów do pobrania aplikacji mobilnej, dzięki której dodatkowo można mieć dostęp do własnego konta również będąc poza domem. 

Ponadto, posiadacze konta Internetowego mają ułatwiony dostęp do innego rodzaju usług, w tym profilu zaufanego czy internetowego konta pacjenta. Za jego pośrednictwem można załatwić wiele urzędowych formalności, a nawet założyć własną działalność gospodarczą. Jak zatem można wywnioskować z wymienionych powyżej zalet, konto Internetowe daje znacznie większą swobodę i pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Posiadając je można mieć stałą kontrolę nad osobistym budżetem, bez konieczności kontaktowania się z pracownikiem banku czy odbywania wizyty w danej instytucji. 

Na co zwrócić uwagę, zakładając konto bankowe online?

Zakładając konto bankowe przez Internet od zaraz można wiele zyskać. Ważne jest jednak wybranie odpowiedniej oferty, aby wśród wad tego rozwiązania nie znalazły się opłaty związane z osobistym rachunkiem. Każdy z banków posiada swoją własną ofertę, która określa wysokość opłat za korzystanie z niektórych usług. W ten sposób, niektóre z kont mogą okazać się nieopłacalne, na przykład ze względu na zbyt wysokie koszty obejmujące konkretne rodzaje transakcji. Chociaż otwarcie konta jest proste i szybkie, warto wcześniej dokładnie zweryfikować ofertę interesującego banku. Najlepiej zrobić to również przez Internet, korzystając z wygodnej porównywarki, która przedstawi ranking polecanych banków i najkorzystniejszych ofert dotyczących danego produktu. Jest to najlepszy sposób na to, aby oprócz czasu móc zaoszczędzić również środki finansowe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *