Nowoczesna metoda laserowego leczenia torbieli włosowej – laser SiLac

Torbiel włosowa (inaczej pilonidalna) to schorzenie, które występuje w okolicy szpary międzypośladkowej i powoduje znaczny dyskomfort. Ta przypadłość częściej dotyka mężczyzn o ciemnej karnacji i ma tendencję do nawracania. Torbiel włosową leczy się przy użyciu lasera SiLac. Sprawdź, na czym polega ta innowacyjna metoda!

Torbiel włosowa – co to jest?

Torbiel włosowa to bolesny stan zapalny. Zmiana najczęściej przybiera postać guzka o znacznych rozmiarach, który jest wypełniony ropą i włosami. Ze względu na swoje umiejscowienie torbieli pilonidalna utrudnia wykonywanie codziennych czynności takich jak siadanie, leżenie czy wypróżnianie. Jak dochodzi do jej powstania? Specjaliści wskazują, że czynnikiem ryzyka może być:

  • nadmierna potliwość,
  • gęste owłosienie okolicy pośladków,
  • głęboka szczelina międzypośladkowa.

Torbiel włosowa może powstać, gdy z różnych przyczyn włosy zostaną uwięzione pod skórą i wywołają stan zapalny. Ten proces może być też związany z tarciem, które występuje podczas wstawania i siadania. Wpływ na tworzenie się torbieli pilonidalnej mają również indywidualne predyspozycje, w tym przede wszystkim podatność skóry na podrażnienia.

Laserowe leczenie torbieli włosowej Warszawa

Torbiel włosową można wyciąć chirurgicznie w ramach świadczeń NFZ. Jednak takie rozwiązanie prowadzi do powstania nieestetycznych blizn i wiąże się z długą rekonwalescencją. Tymczasem laserowe leczenie torbieli włosowej to bezpieczna i małoinwazyjna alternatywa, dzięki której szybko poczujesz ulgę. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Zmianę trzeba delikatnie naciąć, aby ją dokładnie oczyścić i przygotować do użycia lasera SiLac. Następnie wprowadza się włókno laserowe, które umożliwia sprawne leczenie torbieli. Skuteczność takiego zabiegu jest bardzo wysoka. Po torbieli włosowej pozostanie jedynie mała rana, która szybko się zagoi. Laserowa ablacja torbieli to świetna opcja dla osób, którym zależy na czasie i dobrym efekcie wizualnym. W Warszawie na Gocławiu taki zabieg wykonywany jest w cenie 4500zł.

Zalety leczenia torbieli włosowej laserem SiLac

Laser SiLac to innowacyjne urządzenie, które umożliwia osiągnięcie szybkich i satysfakcjonujących rezultatów. Ta metoda leczenia torbieli włosowej pozwala zminimalizować dolegliwości bólowe, wiąże się z minimalnym ryzykiem nawrotów i daje bardzo dobre efekty estetyczne. Laser SiLac emituje światło lasera o długości 1470 nm, dzięki czemu doskonale sobie poradzi nawet z bardzo rozległymi zmianami. 

Leczenie torbieli pilonidalnej przy użyciu nowoczesnego lasera to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie. Taka usługa nie jest droga i umożliwia całkowite wyeliminowanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *