Monety lokacyjne, które z pewnością warto mieć

Rozpoczynając tworzenie lub posiadając już niewielkie inwestycyjne portfolio, warto zakupić serie, które klienci darzą dużą rozpoznawalnością. Choćby dlatego, że nie powinno być później większych trudności, z kupnem kolejnych egzemplarzy, jeśli będzie taka potrzeba.

Bez cienia wątpliwości, do tego typu numizmatów, zaliczyć można ukazującą się od końca lat osiemdziesiątych w Austrii, serię Filharmonik. Na pierwszy rzut oka, nazwa może nie wydać się znajoma. Jednak tylko na pierwszy, bo do rozwiązania tej swoistej zagadki, potrzeba relatywnie niewiele czasu. Wszystko dlatego, że właśnie w austriackiej stolicy, odbywa się jedno z najważniejszych, organizowanych cyklicznie wydarzeń, związanych z muzyką klasyczną. Ba! Dla niektórych, jest to stały punkt każdego pierwszego dnia nowego roku. Mowa tu o Koncercie Filharmoników Wiedeńskich. W trakcie jego trwania, utalentowani muzycy, pod batutą znanych dyrygentów, wykonują najsłynniejsze dzieła takich wirtuozów, jak choćby Johann Strauss. Z wizualnego punktu widzenia, najbardziej czytelnym nawiązaniem, jest tu grawerunek przedstawiający organy piszczałkowe. Mowa w tym wypadku o konkretnym instrumencie. Znajduje się on właśnie w miejscu, gdzie odbywa się opisywane wydarzenia. Zresztą całość estetycznie jest niezwykle spójne. Ten aspekt, może mieć niebagatelne znaczenie również w kontekście kolekcjonerskim. Także i on jest często dość ważny. Nie da się jednak ukryć, że najistotniejszy, jest tu aspekt inwestycyjny. W tym wymiarze, w regularnej sprzedaży, znajdziemy w sumie cztery nominały. Nieparzysta liczba wynika z faktu, że w 2014 roku wprowadzono na rynek wariant o nominale 1/25 uncji trojańskiej. Będzie to świetny wybór, zwłaszcza w sytuacji, gdy przewidziany budżet, nie należy do tych z gatunku nieograniczonych.

Równie imponująco wizualnie, prezentuje się pierwsza azjatycka moneta przeznaczona do lokaty kapitału. Gold Panda, bo właśnie o nią tu chodzi, zaczęła być emitowana na kilka lat przed Filharmonikiem. Krajem, który podjął się produkcji serii, są w tym wypadku Chiny. Widać to zresztą już po całej koncepcji stylistycznej, jaką zdecydowano się w tym wypadku obrać. Zresztą pandy to zwierzęta, które niemal automatycznie kojarzy się właśnie z krajem ze stolicą w Pekinie. Wiodący motyw jest bardzo szczegółowy. Nadaje on zresztą serii unikatowości. Polega ona na tym, że nigdy wygrawerowane na monetach pandy, nie są identyczne w zależności, od roku produkcji. Jest to fakt, który zdecydowanie warto mieć na uwadze. Niemniej udanie, prezentuje się tutaj zresztą także awers każdej z monet. Ten z kolei z roku na rok, nie ulega zmianom. Jest nim widok, na kompleks Temple of Heaven. Pod tą nazwą, kryją się świątynie, szczególnie istotne dla wielu wyznawców taoizmu. Ich początki sięgają czasów średniowiecznych. Warto też wiedzieć, że Świątynia Nieba, została również umieszczona na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nastąpiło to w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Z racji na lokalizacje, jest to też jedna z ważniejszych turystycznych atrakcji Pekinu.

Jeśli chcesz znaleźć miejsce, gdzie z łatwością kupisz złoto i srebro inwestycyjne, a dodatkowo wyminisz waluty z całego świata, odpowiedź jest tylko jedna! Tavex – kantor Łódź, zapewni nie tylko zakupy stacjonarne, ale także wygodne zakupy online z wysyłką do domu. Zakup złota i walut, jeszcze nigdy nie był tak prosty! Tavex to Twój sprawdzony partner w sprzedaży metali inwestycyjnych i walut w całej Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *