Jaki program magazynowy warto kupić w 2023 roku?

Oprogramowanie magazynowe usprawnia prowadzenie procesów odbywających się w magazynie firmy. Pozwoli pracownikom wprowadzać dane, organizować je i podejmować decyzje w sposób łatwy dla każdego. Może to zaoszczędzić czas i pieniądze, jednocześnie zmniejszając liczbę błędów i zwiększając produktywność. Kiedy warto zdecydować się na jego wdrożenie? Jakie funkcje powinien mieć dobry program do magazynu w 2023 roku?

Kiedy warto wdrożyć program do magazynu?

Program magazynowy jest przydatny, gdy firma ma magazyn lub mniejszy skład, w którym przechowywane są towary.

Takie oprogramowanie umożliwia szybkie, wygodne i łatwe zarządzanie stanami magazynowymi, co pozwala również uniknąć braków magazynowych lub nadmiaru przechowywanego asortymentu. Dodatkowo program magazynowy może ułatwić kontrolę nad dostawami i wydaniami towaru oraz umożliwić lepsze planowanie produkcji i sprzedaży.

Jakie funkcje powinien mieć dobry program magazynowy?

W 2023 roku firma powinna zdecydować się na nowoczesne oprogramowanie magazynowe, dzięki któremu prowadzenie codziennych procesów stanie się jeszcze łatwiejsze. Jaki program magazynowy zamówić?

Wybierając program do magazynu 2023, warto zwrócić uwagę na to, by zawierał on poniższe funkcjonalności:

Baza towarów
Program powinien pozwalać na stworzenie bazy danych z towarami, dzięki której możliwe jest rejestrowanie przyjęć i wydań towarów z magazynu oraz uzyskanie aktualnej informacji o stanach magazynowych.

Kontrola stanów magazynowych
Program powinien umożliwiać sprawdzenie, ile towaru znajduje się w magazynie. Dodatkowym atutem będzie możliwość tworzenia powiadomień o niskich zapasach towarów.

Generowanie dokumentów magazynowych
Dobry program do magazynu 2023 powinien umożliwiać szybkie i łatwe generowanie wszystkich potrzebnych dokumentów magazynowych, takich jak dokumenty przyjęcia lub wydania towarów.

Raportowanie
Oprogramowanie powinno pozwalać na generowanie raportów, takich jak przykładowo raporty stanów magazynowych.

Moduły dodatkowe
Również program powinien pozwalać na korzystanie z dodatkowych modułów. Przykładowo dzięki modułowi fakturowania może on pomóc w wystawianiu faktur, a dzięki modułowi zamówień umożliwia zarządzanie zamówieniami. Takie funkcje oferuje między innymi program do magazynu LoMag.

Współpraca z urządzeniami zewnętrznymi
Również program do magazynu 2023 powinien współpracować z urządzeniami jak drukarki etykiet, drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych czy kolektory danych.

Integracja z systemami
Dodatkowo program magazynowy może być zintegrowany z innymi systemami stosowanymi przez firmę, na przykład z systemem ERP, systemem do prowadzenia sklepów internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *