Mieszkania na Kabatach – jak kształtują się ceny za metr kwadratowy?

Kabaty to dość spokojna i bezpieczna dzielnica Warszawy. Zlokalizowana jest ona w otoczeniu pięknej przyrody i cechuje się ogromną ilością terenów zielonych. Z uwagi na ogólną specyfikę Kabat znacznie wzrosło zainteresowanie nieruchomościami w tej okolicy. Oczywiście, w odpowiedzi na rosnący popyt zwiększeniu uległa także i podaż, a nowe inwestycje mieszkaniowe na Kabatach stały się już prawdziwym standardem. Jednak jak kształtują się ceny za metr kwadratowy nieruchomości?

Kabaty – czy to faktycznie „tania” dzielnica Warszawy?

Przyjęło się, że najdroższe mieszkania w Warszawie to te, które zlokalizowane są najbliżej centrum i w najbardziej prestiżowych dzielnicach. Jeszcze nie tak dawno ceny za metr kwadratowy mieszkań na Śródmieściu dochodziły nawet do 25 – 30 tysięcy złotych. Kabaty są jedną z bardziej oddalonych od centrum dzielnic, jednak nie jest to do końca największym mankamentem tego obszaru. Obecnie może się on pochwalić świetnie rozwinięta infrastrukturą komunikacyjną oraz bliskością wielu firm i innych punktów usługowych. Pojawia się więc pytanie, czy Kabaty faktycznie są jedną z tańszych dzielnic w stolicy, szczególnie jeśli chodzi o rynek nieruchomości? Otóż wpływ na cenę za metr kwadratowy ma tu wiele czynników. Wśród nich można wskazać np.:

  • precyzyjną lokalizację – mieszkania Kabaty zlokalizowane tuż przy samej stacji metra analogicznie będą o wiele droższe, niż mieszkania zlokalizowane np. w bezpośredniej bliskości lasu.
  • typ zabudowy – Kabaty mogą pochwalić się zróżnicowaną zabudową. Budynki niskie przeplatają się z wieżowcami. Analogicznie, niska zabudowa zaoferuje niższą cenę za metr kwadratowy.
  • standardy wykończenia – to jeden z najbardziej oczywistych czynników, który kształtuje cenę za metr kwadratowy na Kabatach. Mieszkania w nowych inwestycjach będą o wiele droższe niż te, które zlokalizowane są w nieco starszych budynkach.

Warto tu również wskazać na rynek pierwotny i wtórny. Podczas gdy pierwszy z nich oferuje względnie stałe ceny, to prywatni sprzedawcy obecnie znacznie je zawyżają. Wynika to z faktu, że jeszcze kilka lat temu Kabaty nie wzbudzały takiego zainteresowania, a wielu Warszawiaków chciało swoje mieszkania sprzedać tylko po to, by przeprowadzić się bliżej centrum. W miarę rozwoju osiedli, dostrzegli oni jednak wzrost zainteresowania nieruchomościami w tej okolicy. Analogicznie – podjęli decyzję o podniesieniu cen. Mimo wszystko jednak można powiedzieć, że w porównaniu z cenami za metr kwadratowy na Śródmieściu czy Woli, na Kabatach można kupić mieszkania o wiele taniej.

Jak kształtują się ceny nieruchomości na Kabatach?

Podjęcie decyzji o zakupie nieruchomości na warszawskich Kabatach tak czy inaczej związane jest z inwestycją. Warto jednak mieć na uwadze to, że jej koszty mogą być dla nas nieco bardziej łaskawe. Ceny za metr kwadratowy mieszkań na Kabatach – średnio – oscylują w granicach 16 – 18 tysięcy złotych. Oczywiście nie oznacza to, że są to sztywne ramy i nie znajdziemy nieruchomości tańszych lub droższych. Warto jednak pamiętać, że obecnie najwyższe ceny za metr kwadratowy obowiązują w inwestycjach zlokalizowanych przy stacji metra Kabaty. Nowa zabudowa i bliskość komunikacji sprawiła, że w tej okolicy, ceny mogą dochodzić nawet do 22 tysięcy złotych lub więcej. W dalszym ciągu jednak, w porównaniu z innymi, prestiżowymi lokalizacjami w Warszawie, Kabaty wydają się być dośc tanie pod względem zakupu nieruchomości. Jeśli więc zależy nam na ciszy, spokoju, bezpieczeństwie, a także i oszczędnościach, mieszkania na Kabatach mogą być jednym z lepszych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *