Kto i kiedy powinien skorzystać z usług frezowania CNC?

Obróbka materiału za pomocą frezarki sterowanej numerycznie może brzmieć jak zaklęcie czarnej magii. Jednak tego typu usługa skierowana jest nie tylko do profesjonalnych, wielkich firm produkcyjnych. Skorzystają z niej chętnie także osoby fizyczne, nie prowadzące żadnej działalności. Czym jest frezowanie CNC i kiedy warto z niego skorzystać? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kiedy stosuje się obróbkę za pomocą frezarki?

Frezowanie CNC we Wrocławiu cieszy się dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z bliskości wielu dużych zakładów produkcyjnych. Jednak z parku maszynowego mogą skorzystać też właściciele niewielkich działalności gospodarczych czy osoby fizyczne. Kiedy sprawdzą się usługi CNC?

  • Wykonanie ozdobnego wzoru na frontach szafek kuchennych. Wiele ozdobnych frezów wraz z cyfrowym ustaleniem trasy narzędzia daje spore możliwości pod kątem estetycznym. Z kolei żaden inny typ obróbki drewna nie jest w stanie zapewnić tak wysokiej jakości w tym zakresie.
  • Obrabianie desek. Konstrukcje drewniane zyskają nie tylko na wyglądzie, ale również staną się dużo bezpieczniejsze (brak wystających drzazg) po frezowaniu każdej krawędzi. Obróbka CNC pozwoli również na zaokrąglenie obrabianych kantów.
  • Wykonanie pękniętej lub zniszczonej zębatki. Na podstawie uszkodzonego elementu możliwe jest wykonanie jego duplikatu. Choć może to być kosztowne zlecenie, często w sprzedaży nie ma tego typu elementów do wymiany.
  • Utrzymanie ruchu. Nawet na niewielkich liniach produkcyjnych każdy przestój oznacza straty. Dlatego obróbka CNC we Wrocławiu często łączona jest z usługą utrzymania ruchu.

Usługi frezowania CNC potrzebne są wszędzie tam, gdzie konieczne jest wyprodukowanie nietypowego, skomplikowanego elementu niezawodną metodą obróbki skrawaniem.

Jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

Usługi frezowania są bardzo popularne w pobliżu stref przemysłowych. To właśnie duże firmy często są najważniejszymi klientami takich podmiotów. Często jednak prowadzą one produkcję małoseryjną lub jednostkową, z czego korzystają głównie drobni przedsiębiorcy. Jeśli potrzebne są Ci usługi CNC – Wrocław, sprawdź koniecznie, jakim pakiem maszynowym dysponują poszczególne firmy. Posiadane maszyny wyznaczają jakość wykonywanych usług. Dobrym wyznacznikiem jest także przejrzenie, z kim dana firma współpracowała do tej pory. Zdobyte doświadczenie ma ogromne znacznie przy wykonywaniu takich operacji, jak frezowanie CNC. Dopiero ostatnim wyznacznikiem powinna być cena świadczonych usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *