Kredyt hipoteczny Gdańsk – jak otrzymać

Podwyżki, inflacja czy wysokie raty kredytów hipotecznych nie ułatwiają otrzymania kredytu hipotecznego. Dziś przeanalizujemy sytuację i podamy kilka elementów, które wpłyną na możliwość zwiększenia zdolności kredytowej i finalnego otrzymania kredytu hipotecznego na terenie Gdańska.

Zdolność kredytu hipotecznego w Gdańsku

Zaczynają przygodę z zakup nieruchomości musimy zacząć od sprawdzenia lokalizacji oraz musi zbadać wszelkie prawne aspekty nieruchomości. Następnie możemy przeliczyć zdolność kredytową. Każdy kredyt hipoteczny w zależności od banku ma inne wymagania.

Dobrym przykładem pokazujący zróżnicowanie oferty banków kredytu hipotecznego jest 500+. Niektóre banki zaliczają do dochodu 500+, kolejne nie licząc dochodu z 500+, ale obniżają koszty utrzymania, a ostatnie z kolei nie akceptują niczego z 500+. Jest to tylko jeden przykład jak ważnym, aspektem jest dobór banku w zależności od sytuacji Klienta.

W związku z tym bardzo ważny aspektem jest skorzystanie z doradcy kredytowego na terenie Gdańska. Doradca kredytowy z Gdańska wykona cała pracę za Ciebie i pozwoli wybrać najlepszy kredyt hipoteczny.

Jak zwiększyć zdolność kredytową

Zdolność kredytową nazywamy różnicę pomiędzy naszymi dochodami np. z umowy o pracę, a między ratami, które obecnie już płacimy oraz wydatkami prywatnymi. Dodatkowo obecnie banki zaostrzyły politykę liczenie zdolności kredytowej.

Warto zatem odpowiednio przygotować się do kredytu hipotecznego poprzez zwiększenie zdolności kredytowej.

Spłaty kredytów gotówkowych i ratalek

Jeżeli posiadamy drobne kredyty gotówkowe warto je spłacić zanim rozpoczniemy proces kredytowy. Spłata kredytu pozwoli zwiększyć zdolność kredytową.

Zwiększenie wynagrodzenia

Oprócz spłaty kredytu zdolność kredytowa możemy zwiększyć poprzez większe dochody. Wydaje się to oczywiste, ale często Klienci mogą w pracy wykonać dodatkowe nadgodziny, które spowodują większe wynagrodzenie, a z to znów przybliży nas to kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny w Gdańsku – możliwości współpracy

Kredyt hipoteczny to skomplikowany i złożony proces. W związku z tym jak wspominaliśmy warto skorzystać z doradcy kredytowego w Gdańsku. Zadaniem eksperta finansowego jest:

  • sprawdzenie umowy kredytowej – w umowie kredytowej znajduje się wiele punktów, na które należy zwrócić uwagę;
  • wybór oferty banków w zależności od wymaganego wkładu własnego – należy pamiętać, że im wyższy wkład własny tym banki korzystniej patrzą na kredyt;
  • porównanie oferty banków i przedstawienie Klientów tych ofert, gdzie koszt kredytu hipotecznego jest najmniejszy;

oraz wiele, wiele innych zadań. Powoduje to, że pomocy doradcy finansowego jest niezbędna oraz warto pamiętać, ze bezpłatna.

W Gdańsku działa wiele pośrednictw kredytów, które mogą pomóc w uzyskanie kredytu hipotecznego. Jedną z nich jest Kancelaria Finansowa Włodarczyk & Woźniczko, która działa, nie tylko na terenie Gdańska, ale i całego Trójmiasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *