Konto dla studenta – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Każdy student powinien mieć swoje konto osobiste w banku. To z pewnością ułatwi wejście w dorosłe życie i zarządzanie własnymi funduszami. Studenci często nie mieszkają ze swoimi rodzicami, więc własne konto jest im niezbędne podczas codziennych zakupów czy przy płaceniu rachunków. Rachunek osobisty umożliwi też odbieranie przelewów od pracodawcy czy znajomych. Jakie powinno być konto dla studenta? Na co zwracać uwagę, by wybrać najlepszą możliwą ofertę?

Darmowe konta osobiste – to możliwe!

Przede wszystkim należy sprawdzić koszty prowadzenia konta. Niektóre banki pobierają comiesięczną opłatę w zamian za korzystanie z ich usług. Do tego też dochodzą koszty związane z użytkowaniem karty czy wykonywaniem przelewów. Dobre konto dla studenta powinno być darmowe. Dysponując ograniczonymi środkami, nie można przecież pozwolić sobie na to, by co miesiąc wydawać pieniądze po prostu na obsługę konta.

Atrakcyjne premie na start

Warto też zwrócić uwagę na promocje bankowe. Wiele z nich jest skierowana właśnie do osób, które zakładają nowe konta. Czasami jest to zwrot określonej kwoty z transakcji, innym razem jest to po prostu premia, którą możesz wydać dokładnie tak, jak chcesz. Zestawienie najlepszych ofert dla studentów znajdziemy na przykład na stronie https://polakoszczedza.pl/konto-dla-studenta/

Zanim jednak zdecydujesz się skorzystać z takiej promocji, koniecznie zapoznaj się z artykułem, który opisuje ofertę. Czasami, by dostać premię, należy spełnić dodatkowe wymagania np. wysłać wypełniony formularz czy korzystać z konta przez określony czas. Warto o tym wiedzieć, by mieć pewność, że rzeczywiście skorzystasz z premii.

Aplikacja mobilna – wygodny dostęp do konta

Bardzo ważne jest, by konto można było obsługiwać poprzez wygodną aplikację mobilną. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do swoich pieniędzy z poziomu własnego telefonu. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci utrzymać kontrolę nad swoimi finansami i równocześnie ułatwi Ci robienie szybkich przelewów. Aplikacja przyda się też, jeśli będziesz chciał szybko sprawdzić stan swojego konta czy jego historię.

Darmowe wypłaty z bankomatów – to ważne!

Kolejną kwestią są wypłaty z bankomatów. W wielu miejscach można płacić kartą, ale czasami po prostu warto mieć przy sobie gotówkę. Z tego powodu powinieneś upewnić się, że wypłaty z bankomatów są darmowe. To kolejna prosta operacja, za którą na pewno nie chciałbyś płacić. Wyobraź sobie, że od każdej wypłaty pieniędzy musiałbyś zapłacić kilka złotych opłaty… Na pewno uszczupliłoby to Twój studencki budżet i sprawiłoby, że dwa razy zastanowiłbyś się, zanim skorzystałbyś z bankomatu. A przecież to nie o to chodzi! Musisz mieć łatwy i wygodny dostęp do pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *