Jakie korzyści przynosi integracja z firmami kurierskimi w sklepie na PrestaShop?

PrestaShop to oprogramowanie typu Open Source, pozwalające na stworzenie własnego sklepu internetowego. Jeśli już prowadzimy sprzedaż za pośrednictwem tego systemu, z czasem będziemy chcieli rozszerzyć jego funkcjonalności, kupując dodatkowe moduły. Jednym z nich jest integracja z bazami firm kurierskich.

Automatyzacja procesu wysyłki i śledzenie przesyłek za pomocą modułu do integracji z firmami kurierskimi

Podczas prowadzenia sprzedaży w internecie musimy pamiętać o odpowiedniej obsłudze wysyłkowej za pośrednictwem firm kurierskich. PrestaShop pozwala na łatwą integrację z infrastrukturą firm kurierskich. Zarządzając sklepem PrestaShop warto postawić na implementację modułu usprawniającego wysyłkę sprzedanych przedmiotów. Dobry moduł pozwala m.in. na automatyzację procesu wysyłki poprzez generowanie listów przewozowych i wysyłanie numerów przesyłki bezpośrednio na adres mailowy podany przez Klienta. Takie rozszerzenia naszych instalacji, znane także jako PrestaShop module, to niezastąpiony pomocnik dla każdej osoby prowadzącej sprzedaż online.

Poprawa obsługi zamówień dzięki bezpośredniemu importowi danych logistycznych

Nie od dziś wiadomo, że dobra obsługa zamówień jest podstawą zadowolenia Klientów. Jeśli w naszej firmie mamy problem z nadawaniem paczek, postawmy na moduły ułatwiające zarządzanie sklepem PrestaShop. Rozszerzenia integrujące z systemami kurierskimi pozwalają na bezpośredni import najważniejszych danych logistycznych z ich baz. Dzięki takiej funkcjonalności możemy na bieżąco informować Klientów o statusie wysyłki. Najlepsze moduły na rynku pozwalają także na śledzenie przesyłki w czasie rzeczywistym. Mogą być one zintegrowane z bazami takich firm, jak: GLS, InPost, DHL, DPD czy Pocztex.

Zwiększenie zaufania klientów

Zapewnienie naszym Klientom optymalnego rozwiązania, pozwalającego na śledzenie zamówionego towaru, to postawa ich zaufania. Tylko dzięki transparentności zbudujemy swojego rodzaju więź w relacji sprzedawca-konsument. Aby było to możliwe, warto postawić na moduły integrujące nasz sklep internetowy, bazujący na systemie PrestaShop, z najpopularniejszymi firmami kurierskimi w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *