Faktura ustrukturyzowana w systemie KSeF wyświetlona na ekranie laptopa

Czym są faktury ustrukturyzowane i jak dołączyć do KSeF?

Faktury ustrukturyzowane to specjalny rodzaj dokumentów tworzonych i przechowywanych w formacie elektronicznym. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały określone standardy techniczne w celu ułatwienia ich przetwarzania przez systemy informatyczne. E-faktury to często stosowane rozwiązanie w biznesie i handlu elektronicznym. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? Przeczytaj artykuł!

Z tekstu dowiesz się:

  • czym są faktury ustrukturyzowane,
  • jak dołączyć do Krajowego Systemu e-Faktur z pomocą Comarch EDI.

Czym są faktury ustrukturyzowane?

Faktury ustrukturyzowane – jak zostało wspomniane na początku artykułu, jest to rodzaj dokumentów spełniających konkretne standardy techniczne. Wszystko po to, aby ułatwić ich przetwarzanie przez systemy informatyczne. Dokumenty zwykle zawierają specjalne pola danych, które są znormalizowane i ustandaryzowane, co ułatwia ich automatyczną obróbkę.

Elektroniczne faktury umożliwiają automatyzację procesu rozliczeń i księgowości poprzez łatwe importowanie danych do systemów informatycznych. Pozwalają również na szybsze przetwarzanie i analizę informacji. Minimalizują ryzyko błędów związanych z ręcznym wprowadzaniem danych. Ponadto faktury ustrukturyzowane ułatwiają współpracę między różnymi systemami i ułatwiają przepływ informacji między dostawcami i odbiorcami.

Jeśli chcesz zacząć wystawiać i porządkować faktury w formie ustrukturyzowanej, skorzystaj z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Na razie jest to nieobowiązkowe, ale już od 1 lipca 2024 ma stać się obowiązkowe. Dlatego warto zacząć integrację z nim już teraz.

Narzędzie to zostało udostępnione przedsiębiorcom przez Ministerstwo Finansów, w celu utworzenia jednolitego systemu e-fakturowania, poprzez przeniesienie na platformę wszystkich faktur.

System KSeF – jak do niego dołączyć z pomocą Comarch EDI?

Jak już wspomnieliśmy, obecnie Krajowy System e-Faktur to platforma, z której przedsiębiorcy mogą korzystać dobrowolnie. Jednak od 2024 roku każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą, będzie musiał obowiązkowo przejść na faktury ustrukturyzowane.Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do Krajowego Systemu e-Faktur, skorzystaj z narzędzia Comarch EDI, które pomoże Ci sprawnie i bezpiecznie przejść na aplikację KSeF – zwłaszcza jeśli Twoja firma jest duża i potrzebuje zaawansowanego systemu o rozbudowanych możliwościach.

Platforma działająca w modelu Saas powstała w celu ułatwienia przedsiębiorcom korzystania z e-faktur KSeF. Narzędzie sprawi, że wszystkie faktury będą miały automatycznie odpowiednią specyfikację dopasowaną do wymogów systemu KSeF, a także pozostaną zgodne z resztą firmowych dokumentów. Dokładne zarchiwizowanie i odpowiednie oznaczenie pomogą zachować porządek, dzięki czemu będziesz miał wszystko, co ważne zawsze pod ręką. Dzięki platformie możesz też regularnie monitorować wszelkie zmiany wydajności Krajowego Systemu e-Faktur.

W razie jakichkolwiek problemów z integracją KSeF klientom Comarch udzielona zostanie pomoc poprzez śledzenie bieżącego statusu faktury, walidację biznesowe czy strumieniowanie faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych.

Dlaczego warto skorzystać z narzędzia Comach EDI?

  • Pomoże w dołączeniu do Krajowego Systemu e-Faktur.
  • Ułatwi proces przenoszenia i zarządzania fakturami w KSeF.
  • Umożliwi automatyczne przesyłanie faktur elektronicznych bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur z Twojego systemu księgowego.

Prowadzisz własną działalność i masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące Krajowego Systemu e-Faktur? Sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch.

Nie czekaj – przejdź na faktury ustrukturyzowane!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *