Jaka jest wysokość odszkodowania w UK?

Mieszkasz w UK i potrzebujesz odszkodowania? Jaka jest wysokość odszkodowania w UK? Co właściwie wchodzi w skład odszkodowania? Jeśli szukasz informacji na ten temat, zapraszamy do lektury.

  1. Odszkodowania w UK – od czego zależy?
  2. Jaka jest wysokość odszkodowania w UK?

Wysokość odszkodowania w UK może różnić się, w zależności od doznanych urazów. Nierzadko też okazuje się, że ostatecznie otrzymujemy inną kwotę, niż ta, która pierwotnie została oszacowana. Od czego zatem jeszcze zależy wysokość odszkodowania? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Odszkodowania w UK – od czego zależy?

Jak już wspominaliśmy, wysokość odszkodowania w UK, może być różna. Wpływ na to ma wiele czynników – również rodzaj urazu. Oprócz tego ważna jest kwestia, czy po wypadku poszkodowany jest zdolny do pracy, jak długo będzie przebywać na okresie rekonwalescencji oraz jakie problemy finansowe mogą pojawić się – lub już się pojawiły – przez obrażenia, które odniósł w wypadku.

Zatem na wysokość odszkodowania wpływ ma zakres obrażeń oraz wydatki i straty. W przypadku zakresu obrażeń określa się charakter urazu oraz to, ile pokrzywdzonemu zajmie czasu powrót do zdrowia. Natomiast wydatki i straty wiążą się z poniesionymi już przez poszkodowanego kosztami oraz z ewentualnymi przyszłymi wydatkami i stratami.

Ważny jest stopień uszkodzenia ciała, fakt, czy wymagane jest odpowiednie leczenie lub rehabilitacja, wiek poszkodowanego, wpływ wypadku na jego życie codzienne i zdolność do pracy po incydencie.

Jaka jest wysokość odszkodowania w UK?

W skład odszkodowania w UK wchodzi przede wszystkim zadośćuczynienie za cierpienie oraz koszty i straty, które poszkodowany poniósł w wyniku zdarzenia. Lista kosztów i strat wiąże się przede wszystkim z utraceniem zarobków – jeśli poszkodowany przez wypadek jest i przez dłuższy czas będzie nieobecny w pracy. Ponadto z ewentualną utratą zatrudnienia, uszkodzeniem auta, zwrotem kosztów leczenia, kupna lekarstw czy rehabilitacji, zwrotem kosztów opieki, którą otrzymał poszkodowany oraz ze stratami, które dotyczą szkody mienia.

Wysokość odszkodowania w UK dla każdego poszkodowanego może być inna. Aby dowiedzieć się, jakie odszkodowanie możesz dostać, możesz nawiązać współpracę z kancelarią i z ich pomocą oszacować kwotę odszkodowania. Niekiedy zdarza się jednak, że ta szacowana kwota znacząco różni się od tej, którą faktycznie otrzymamy. Dlatego tak ważne jest, by obliczanie wysokości odszkodowania przeprowadzać w momencie, gdy stan zdrowia naszego poszkodowanego w miarę się ustabilizuje.

W przypadku uszkodzenia głowy i mózgu poszkodowani średnio otrzymują od 13000 do 44 500 funtów. Przy uszkodzeniu słuchu, w tym także jego utracie lub utracie wzroku – od 5 900 do 120 000 funtów. Najmniej wynosi odszkodowanie za złamanie kości twarzy – na przykład szczęki, nosa czy policzka. Poszkodowany może otrzymać od 1500 funtów, a maksymalnie 38 500 funtów. W przypadku uszkodzenia zęba natomiast zakres wynosi 1900-3400 funtów.

Pełną listą urazów i informacji na temat wysokości odszkodowania w UK przekaże Ci pracownik kancelarii, z którą nawiążesz współpracę w celu uzyskania odszkodowania po wypadku. Warto korzystać z takiej pomocy, aby za wypadek dostać najlepsze odszkodowania UK, zwłaszcza że każdy przypadek jest inny i trudno jest samemu starać się o odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *