Jak wyglądają badania wysokościowe powyżej 3 metrów?

Usługi związane z badaniami wysokościowymi wymagają przejścia specjalnych badań. Jeśli praca ma być wykonywana na wysokości powyżej 3 metrów, powinno przeprowadzić się specjalistyczne badania. Jednak gdzie można je zrobić? Jak wyglądają badania wysokościowe powyżej 3 metrów?

Gdzie można wykonać badania wysokościowe powyżej 3 metrów?

Każdy, kto wykonuje usługi alpinistyczne, powinien posiadać odpowiednie uprawnienia. Zdobycie ich wymaga między innymi specjalistycznych badań, które należy przeprowadzić w przeznaczonych do tego miejscach. Przede wszystkim chodzi tutaj o diagnostykę wykonaną przez lekarza medycyny pracy. W wielu przypadkach skieruje on także daną osobę na dodatkowe badania. Będą one potrzebne, aby stwierdzić, czy nadajemy się do wykonywania danej pracy na wysokości powyżej 3 metrów.

Placówkę medyczną, w której wykonamy badania wysokościowe, najszybciej znajdziemy za pomocą internetu. Jakie wymagania musi spełniać takie miejsce? Aby przeprowadzić kompletne badania wysokościowe, trzeba odwiedzić m.in. laryngologa, okulistę oraz neurologa. Dlatego warto sprawdzić, czy w danej placówce można przebadać się u każdego z wymaganych specjalistów.

Jak wyglądają badania wysokościowe powyżej 3 metrów?

W wielu przypadkach badania wysokościowe powyżej 3 metrów wyglądają podobnie. Należy udać się przede wszystkim do różnych specjalistów. Tylko oni będą w stanie stwierdzić, czy nadajemy się do wykonywania prac na wysokości. W trakcie badań mierzy się m.in. poziom glukozy. Dokładne testy mające na celu sprawdzenie gotowość do przebywania na dużych wysokościach przeprowadzą także wskazani wcześniej specjaliści.

Sam przebieg badań nie jest skomplikowany. Lekarze sprawdzają rzeczy takie jak ewentualne wady wzroku, czy słuchu. Nie oznacza to, że nie można „zdać” badań z problemami z widzeniem. Dopuszczalne jest noszenie soczewek kontaktowych. Osoba, która chce otrzymać pozwolenie na pracę na wysokościach, nie może mieć także żadnych zaburzeń neurologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *