Jak łatwo kupić Bitcoina?

Bitcoin, czyli pierwsza kryptowaluta początkowo budził zainteresowanie jedynie wśród największych geeków i pasjonatów nowych technologii. Z czasem jednak udało jej się przebić do mainstreamu, czemu towarzyszył ogromny wzrost wartości. W dodatku coraz więcej firm i największych funduszy inwestycyjnych zaczyna interesować się możliwościami, jakie daje BTC oraz związana z nim technologia blockchain.

  1. Gdzie można kupić Bitcoin?
  2. Czy giełdy kryptowalut są bezpieczne?
  3. Jaki portfel kryptowalut wybrać?

Chociaż więc nie można zapominać o ryzyku towarzyszącym inwestowaniu w kryptowaluty, Bitcoin jest najbezpieczniejszą z nich. W przeciwieństwie do projektów, które powstają i upadają w ciągu zaledwie kilku miesięcy lub nawet tygodni, Bitcoin nie tylko skończył już 14 lat, ale też został uznany za prawny środek płatniczy w kilku krajach. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można bezpiecznie kupić Bitcoin. Jeżeli zastanawiasz się, od czego rozpocząć przygodę z kryptowalutami, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Gdzie można kupić Bitcoin?

Zarówno BTC, jak i inne kryptowaluty można kupić na wiele sposobów. Obecnie bez problemu można znaleźć w pobliżu swojego miejsca zamieszkania bitomaty, kantory, dokonać zakupu od innego pasjonata cyfrowych aktywów lub dokonać inwestycji na giełdach kryptowalut. Każda z tych opcji ma swoje zalety, przy czym to właśnie giełda kryptowalut pozwala uzyskać najniższe prowizje. W dodatku giełdy oferują dostęp do ogromnej liczby kryptowalut, dają możliwość handlowania niezależnie od pory dnia i nocy, a do tego oferują zazwyczaj wiele dodatkowych opcji. Jedną z takich giełd jest egera.com, gdzie można również znaleźć wiele poradników, które pozwolą nowym użytkownikom bezpiecznie rozpocząć przygodę z krypto.

Czy giełdy kryptowalut są bezpieczne?

Od początku istnienia Bitcoina powstało wiele giełd, jednak nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu. Zanim więc powierzy się swoje ciężko zarobione pieniądze tego typu firmie, warto sprawdzić, czy jest prowadzona przez rzetelnych i doświadczonych specjalistów, gwarantuje ubezpieczenie środków i przede wszystkim jest prosta w obsłudze.

Jaki portfel kryptowalut wybrać?

Przy większych kwotach warto natomiast raz na jakiś czas przelać przynajmniej część środków z giełdy na portfel. Na początku może to być darmowa aplikacja, a przy większych środkach lepiej sprawdzą się portfele sprzętowe. Wówczas na taki portfel Bitcoin przelewa się środki po sieci Bitcoin. Wspomniany kantor Bitcoin oferuje szybkie i tanie przelewy, a zarówno zakup Bitcoina, jak i sprzedaż kryptowalut jest bardzo intuicyjna. Warto więc już teraz zainteresować się tą ofertą, szczególnie jeżeli ktoś dopiero stawia pierwsze kroki na rynku kryptowalut i nie chce popełnić żadnego błędu przy zakupie Bitcoina. Giełda pobiera niewielkie prowizje przy sprzedaży Bitcoina, a do tego oferuje atrakcyjny kurs Bitcoina niezależnie od wartości zlecenia. To sprawia, że rynek kryptowalut dostępny jest dla każdego inwestora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *