Co to jest księgowość uproszczona i kogo obejmuje?

Prowadzenie księgowości we własnej firmie bardzo często jest obawą pojawiającą się wśród osób zakładających działalność, w szczególności, jeżeli nie miały one wcześniej styczności z prowadzeniem księgowości. Osoby niedoświadczone mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że różne rodzaje księgowości wiążą się również z formami opodatkowania, przez co są stratne, i właśnie dlatego warto dowiedzieć się, czym jest księgowość uproszczona.

Księgowość uproszczona — kto może z niej skorzystać?

Pomimo tego, że księgowość uproszczona jest we większości przypadków lepszym wyborem, to nie każda firma ma możliwość skorzystania z niej. Ten rodzaj księgowości możliwy jest do wprowadzenia przez jednoosobowe działalności gospodarcze, cywilne osoby fizyczne, spółki partnerskie oraz jawne. Wydawać by się mogło, że jest to całkiem spory zakres działalności, jednak księgowość uproszczona może zostać wprowadzona jedynie wtedy, gdy przychód roczny nie przekracza wartości dwóch milionów euro.

Korzystanie z księgowości uproszczonej jest więc najlepszą opcją dla każdej firmy, która może z niej skorzystać, gdyż pomaga ona nam zarówno zmniejszyć koszta ponoszone na obsługę księgową, jak i ułatwia nam prowadzenie naszej firmy pod względem opodatkowania. Z tego powodu księgowość uproszczona bardzo rzadko jest dobrowolnie zamieniana na pełną księgowość, ponieważ uproszczone formy rachunkowości są korzystniejsze dla przedsiębiorców chcących prężnie rozwijać swoją firmę.

Księgowość pełna, a księgowość uproszczona, co wyróżnia poszczególne rodzaje księgowości?

Podjęcie decyzji o formie opodatkowania naszej działalności gospodarczej lub spółki może być trudne, ponieważ nie zawsze jesteśmy przewidzieć to, jakie dochody uda nam się uzyskać w przedziale rocznym. Niemniej jednak księgowość uproszczona wyróżnia się na tle pełnej prostszym prawem, ponieważ w ramach jej prowadzenia nie musimy tworzyć ksiąg rachunkowych, które wymagają od nas skomplikowanej obsługi. Niezależnie od formy księgowości, którą prowadzimy, warto odwiedzić biurorachunkowe-asset.pl zapewniające nam kompleksową obsługę klienta.

Aby dowiedzieć się więcej o wadach i zaletach księgowości uproszczonej warto również odwiedzić stronę, https://biurorachunkowe-asset.pl/blog/ksiegowosc-uproszczona-co-to-i-jakie-sa-jej-formy/, na której znajdują się szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych form księgowości. Księgowość uproszczona jest jednak obecnie najlepszą formą opodatkowania przeznaczoną dla małych i średnich firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *