Czy lekcja angielskiego musi być nudna?

Pomyśl na spokojnie i powiedz: ile razy niedawno rozpoczęty kurs angielskiego znudził Cię na tyle, że zrezygnowałeś z niego, korzystając z pierwszej lepszej wymówki? Standardowy tok nauczania języka obcego, który jest obecnie najpopularniejszy w Polsce, miewa czasem taki efekt na uczniów. Czy można coś zrobić, by czerpać większą przyjemność z procesu przyswajania angielskiego i mieć motywację do kontynuowania? Odpowiadamy.

Ciekawe lekcje angielskiego

  • Nudne lekcje angielskiego
  • Ciekawa nauka angielskiego
  • Sposoby na urozmaicenie lekcji angielskiego

Dlaczego nuda nie sprzyja nauce?

Na samą myśl o nauce angielskiego zaczynasz ziewać? Nie tylko Ty. Takie podejście do nauki języka obcego jest efektem tego, w jaki sposób realizowany jest program w polskich szkołach, w których zwykle stawia się nacisk na przerabianie kolejnych tematów z podręcznika, a nie na przyswajanie praktycznych umiejętności.

Okazuje się jednak, że takie podejście jest nie tylko nudne, ale również mało skuteczne, Nabyta wiedza ucieka z głowy niemal od razu po zaliczeniu klasówki, a gdy przychodzi co do czego – nie jesteś w stanie przeprowadzić prostej rozmowy po angielsku.

Nowatorskie lekcje angielskiego – zabawnie i skutecznie

Jak już wspomnieliśmy, przerabianie podręcznika na sucho i bez ćwiczeń praktycznych sprawia, że wiedza trafia do pamięci krótkotrwałej i szybko znika. Jak temu zapobiec? Nowatorska lekcja angielskiego na http://szybkanauka.pro/lekcja-angielskiego-online-dla-poczatkujacych/, może w tym pomóc.

Metoda Aktywnego Mówienia, jak sama nazwa wskazuje, polega głównie na mówieniu – i w zasadzie do tego ogranicza się Twoje zadanie w czasie kursu. Nic nie zapisujesz, nie wykonujesz ćwiczeń gramatycznych, nie zakuwasz słówek – tylko powtarzasz zdania po lektorze i prowadzisz mikrokonwersacje.

Łącząc powyższe działanie z uczeniem się całych zdań zamiast pojedynczych słówek, zyskujesz solidną podstawę umożliwiającą porozumiewanie się w codziennym życiu. W ramach kursu nauczysz się kilku najważniejszych czasów, 3 trybów wypowiedzi i ok. 1000 bazowych zwrotów, z których najczęściej korzystają Anglicy. 

Jak zdobywać praktyczne umiejętności językowe?

Najlepszą metodą na szybkie przyswojenie języka jest całkowite zanurzenie się w nim. Jeśli wyjechanie za granicę na jakiś czas nie wchodzi w grę ze względu na inne zobowiązania, możesz np. spróbować nawiązać znajomości z osobami mówiącymi po angielsku. Najlepiej, jeśli będą to native speakerzy, ale zapewni Ci to dużo korzyści nawet wtedy, gdy będziesz konwersować po angielsku z osobami na Twoim poziomie językowym, np. w domowych warunkach.

Nauka angielskiego będzie przyjemniejsza, jeśli włączysz do niej elementy, które lubisz – np. seriale, śmieszne filmiki na YouTubie czy książki. Na początku być może nie będziesz rozumieć wszystkiego. Twój mózg będzie jednak chłonąć wiedzę mimochodem na takiej samej zasadzie, jak ma to miejsce w przypadku małych dzieci. Z czasem zobaczysz, że rozumiesz coraz więcej i to bez zakuwania słówek czy wypełniania nudnych ćwiczeń.

Sprawdź też inne sposoby na ciekawą naukę angielskiego: https://pl.pinterest.com/szybkanaukapro/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *