3 zawody, w których liczy się umiejętność nawiązywania kontaktów

Kierunek studiów warto wybierać z rozwagą – uzyskane kwalifikacje zawodowe będą bowiem podstawą zatrudnienia na stanowisku, o które zamierzasz się w przyszłości ubiegać. Pamiętaj jednak, że wykształcenie to nie wszystko. Istotne są także cechy osobowości. Jesteś osobą otwartą, a w pracy zawodowej chcesz postawić na kontakt z ludźmi? Sprawdź trzy zawody, w których masz szansę odnieść sukces i wybierz studia o odpowiednim profilu.

Umiejętności interpersonalne a rozwój kariery

Szukając najodpowiedniejszego dla siebie zawodu, należy przede wszystkim dobrze poznać siebie. Wówczas masz szansę dopasować charakter kierunku studiów, a w przyszłości, pracy zawodowej do posiadanych możliwości i kompetencji. To ważne, zwłaszcza w przypadku tych profesji, w których liczą się umiejętności interpersonalne. Na jakie studia powinny zdecydować się osoby towarzyskie, otwarte i kreatywne i czym mogą zajmować się po uzyskaniu dyplomu?

1. Przewodnik wycieczek – praca dla absolwentów kierunku Turystyka i Rekreacja

Pilotowanie wycieczek turystycznych w kraju i za granicą to praca niezwykle ciekawa i odpowiedzialna. Stanowisko przewodnika wymaga odpowiednich kwalifikacji, możliwych do zdobycia na studiach na kierunku Turystyka i Rekreacja, istotne są także konkretne cechy osobowości, m.in. otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów, ciekawość świata i poczucie humoru. Głównym zadaniem przewodnika wycieczek jest oprowadzanie turystów (w kraju lub za granicą) i udzielanie fachowych i aktualnych informacji o odwiedzanych miejscach lub obiektach. 

2. Dietetyk – praca dla absolwentów kierunku Dietetyka

Dietetyka studia na tym kierunku są opłacalne, jednak sukces w branży odnosi niewielki procent absolwentów uczelni wyższych. Rozwój kariery zawodowej często warunkują konkretne cechy osobowości – łatwość nawiązywania kontaktów i budowania długotrwałych relacji, wysoko rozwinięta empatia, odpowiednie podejście do drugiego człowieka i cierpliwość. Nieco innych cech wymagają pracodawcy – dla nich liczy się dobra samoorganizacja i umiejętność zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce. 

3. Coach – praca dla absolwentów kierunku Coaching Stylu Życia

Coaching Stylu Życia to stosunkowo nowy kierunek studiów. Absolwenci mogą rozpocząć działalność w zawodzie coach’a, warunkiem sukcesu są jednak nie tylko zdobyte kwalifikacje. Profesja wymaga konkretnych cech osobowości. Osoby, które dobrze rokują, wzbudzają zaufanie, wykazują się charyzmą i potrafią mówić w taki sposób, żeby zainteresować odbiorców. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *