Opaski reklamowe jako pomysł na promocję i nie tylko

Na naszym rynku reklamowym znajdujemy z roku na rok coraz więcej różnego rodzaju gadżetów i upominków, które zdecydowanie są świetnym rozwiązaniem zarówno marketingowym samym w sobie, jak i dającym możliwości używania ich w codziennym życiu. Począwszy od takich jak breloczki i długopisy, przez kubki, aż po różnego rodzaju części garderoby. Opaski reklamowe także świetnie wpisały się w tę niszę. Przede wszystkim dlatego, że mogą być czymś więcej niż tylko gadżetem z nazwą naszej firmy.

Opaski reklamowe na eventach

Silikonowe opaski reklamowe mogą stać się jedną z najlepszych promocji marki, jeżeli są one odpowiednio wykorzystywane. Na różnego rodzaju koncertach, eventach czy wycieczkach, gdzie potrzebna jest identyfikacja uczestników, na przykład pod kątem posiadania biletów lub karnetów opaski reklamowe to najlepszy sposób identyfikacji. Wystarczy, rozdać osobom uczestniczącym opaski jako element identyfikacyjny. Aby wejść na teren konkretnych atrakcji, muszą pokazywać je, a nie bilety, które coraz częściej mamy w formie cyfrowej.

Nadrukowanie na tych opaskach logo organizatora czy sponsora imprezy da reklamę, której osoby noszące opaskę bardzo długo nie zapomną.

Opaski reklamowe dla dzieci

Silikonowe opaski na rękę o wielu soczystych barwach oraz możliwości używania ich bez obaw o uszkodzenie, czy to w wodzie, czy w innych warunkach, są świetną sprawą dla wszystkich, dla których ważne jest, aby pewne informacje miały szansę trafić do innych. Opaski reklamowe bardzo chętnie są wykorzystywane przez rodziców podczas wakacji, dlatego też wiele osób decyduje się na umieszczenie na nich imienia dziecka, numeru telefonu do rodziców albo ważnych informacji, które mogą być na wagę złota, gdybyśmy stracili dziecko oczu.

Na silikonowej, kolorowej opasce można umieścić wiele różnych informacji i niekonieczne jako nadruk. Może to być też wytłoczenie, które nie będzie widoczne dla osób postronnych z większej odległości tak po prostu w czasie zabawy lub spaceru z dzieckiem.

Opaski reklamowe a rola informacyjna

Opaski reklamowe można wykorzystać także w inny sposób, zresztą już wykorzystywany od lat. Podobnie jak w przypadku opasek na dziecięce rączki z informacjami dotyczącymi kontaktu z rodzicami, tu można umieścić ważne dane dotyczące osób dorosłych. Przykładem mogą być opaski informujące o tym, że jest się diabetykiem albo chorym na epilepsję. Wiadomo, że zawsze może zdarzyć się wypadek, który sprawi, że będziemy potrzebować wsparcia przy zasłabnięciu itp. Dzięki informacjom na opaskach osoby postronne, a także ratownicy medyczni, będą naprowadzeni na kierunek, w którym mają udzielać pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *