Odzież robocza – co ile przysługuje?

Każdy pracownik ma prawo do odzieży roboczej zgodnej z wykonywanym przez niego zawodem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ musi mieć on zapewnione jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo. Jednak co ile przysługuje odzież robocza? Gdzie można ją kupić?

Gdzie kupić odzież roboczą?

Odzież robocza to podstawa w wielu firmach. Noszenie jej to warunek, który trzeba spełnić po to, by firma działała w zgodzie z obowiązującymi zasadami BHP. Jak łatwo się domyślić, odzieży roboczej nie znajdziemy w zwyczajnych sklepach z ubraniami. Dlatego trzeba jej dobrze poszukać, by znaleźć miejsce, które ją oferuje.

Odzież roboczą najłatwiej znaleźć w internecie. To właśnie tam można szybko odszukać wiele specjalistycznych sklepów, które zajmują się sprzedażą artykułów BHP, w tym specjalnej odzieży. Korzystając z internetu w celu znalezienia dobrego sklepu z ubraniami BHP, można oszczędzić sobie masę czasu. Do tego sieć pozwala nam na sprawdzenie opinii dotyczących danego sklepu, czy też szybkie porównanie cen pomiędzy firmami. Wysokiej jakości odzież roboczą można znaleźć między innymi w sklepie MS plus. Oferuje on szeroki wybór butów, rękawic, czy specjalnej odzieży spełniającej wymogi BHP.

Co ile przysługuje odzież robocza?

W przepisach nie jest jasno określony czas, po którym pracodawca musi kupić pracownikowi odzież roboczą. Zależy to przede wszystkim od stanu samych ubrań. W związku z tym pracownik musi sam zgłosić potrzebę wymiany odzieży roboczej na nową, co musi zostać spełnione przez pracodawcę, jeśli faktycznie zajdzie taka potrzeba. W wielu przypadkach jest to jednak eksploatacja odzieży do samego końca wykonywania obowiązków lub jej całkowitego zniszczenia.

W przypadku mniej wymagających zawodów nie ma z tym zazwyczaj większego problemu, ponieważ ubranie nie musi być zawsze w idealnym stanie. Jeżeli wykonujemy natomiast zawody specjalistyczne, problem jest jednak istotny, ponieważ może wpływać na bezpieczeństwo i wydajność pracownika, które są w końcu niezwykle ważne w pracy. Odzież robocza powinna być więc wymieniana odpowiednio często, aby pracownik czuł się komfortowo i bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *