Najważniejsze informacje na temat listew elewacyjnych

Listy elewacyjne to rozwiązanie, dzięki któremu zadbasz o estetykę i ochronę elewacji budynku przed uszkodzeniami. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Takie listwy stosowane są na elewacjach budynków, jako elementy wykończeniowe. Chronią one przed uszkodzeniami mechanicznymi krawędzie, połączenia poszczególnych elementów oraz narożniki. Do tego pełnią funkcję ozdobną i nadają elewacji estetycznego wykończenia. 

Dlaczego warto zastosować listwy elewacyjne na swojej elewacji?

Listwy elewacyjne warto zastosować na swojej elewacji, by zadbać o jej ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak otarcia i zadrapania. Prócz tego listwy te zabezpieczają narożniki budynku, nie tylko przed uszkodzeniami, ale także pęknięciami. Takie listwy odprowadzają również wodę, co ochrania elewację przed problemami z wilgocią i możliwością pojawienia się pleśni bądź grzybów. 

Do tego listwy dekoracyjne elewacji domu wpływają na estetykę budynku, dlatego warto je dopasować do stylu elewacji, by otrzymać spójny wizualnie efekt. Na ich korzyść dodatkowo przemawia fakt, że są naprawdę łatwe w montażu, a zainstalowanie ich na elewacji nie jest bardzo kosztowne. 

Listwy elewacyjne okienne – jakie wzory i materiały wybrać?

Listwy elewacyjne można stosować wokół okien jako element dekoracyjny. Wystarczy dopasować ich typ do stylu budynku, by całość dobrze ze sobą współgrała. Możesz do tego wybrać listwy elewacyjne z PCV, listwy drewniane, z blachy, styropianu, a nawet i z kamienia. 

Warto wzory, jak i materiały listw elewacyjnych okiennych dobrać do stylu budynku. Jeśli budynek jest nowoczesny, to dobrze będą wyglądały listwy z blachy, PCV, czy styropianu. Gdy potrzebujesz eleganckiego wykończenia, to świetnie sprawdzi się kamień, a w przypadku stylu minimalistycznego, z nutą skandynawską zdecyduj się na listwy drewniane. 

Listwy przyokienne – na co zwrócić uwagę?

Listwy dylatacyjne przyokienne PCV to popularne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zadbać o dekoracyjne wykończenie elewacji przy ościeżnicy okiennej. Warto jednak przed ostateczną decyzją uwzględnić twardość PCV, by zapewnił on większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, dostępne kolory pasujące do stylu elewacji, łatwość montażu i wykończenia oraz aprobatę techniczną, czyli czy listwy można stosować przy tego typu oknach, jakie posiadamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *