pożyczka nieruchość

Na czym polega pożyczka pod zastaw mieszkania?

Rynek pożyczek pozabankowych przeszedł w ciągu ostatnich kilku lat rozległą metamorfozę jakościową, zyskując uznanie coraz szerszej grupy klientów biznesowych. Kojarzony uprzednio z produktami finansowymi o wątpliwej przydatności, dziś stał się skutecznym wsparciem dla przedsiębiorców i często jedyną deską ratunku wobec firm, które są wyłączone z możliwości finansowania ze strony banków. Dowodem jakościowej zmiany w sektorze pozabankowym są popularne pożyczki pod zastaw własnościowej nieruchomości. Na jakich zasadach działają? Kto może się o nie ubiegać?

Czym jest i jak działa pożyczka pod zastaw mieszkania?

Udzielany przez banki kredyt hipoteczny to produkt celowy, finansujący zakup nieruchomości przez osoby posiadające odpowiednią zdolność kredytową. Wpis do hipoteki to nic innego jak zabezpieczenie spłaty pożyczki przez dłużnika. W przypadku jego niewypłacalności, bank zajmuje wskazaną nieruchomość i odzyskuje zainwestowane środki. Pożyczka pod zastaw mieszkania, pomimo podobnie brzmiącej nazwy, ma wiele odmiennych cech. Przede wszystkim jest to produkt finansowy dostępny przeważnie na rynku pozabankowym. Prywatne firmy udzielające pożyczek pod zastaw działają w zakresie ustawy o kredycie konsumenckim i oferują finansowe wsparcie bez sprawdzania historii w BIK lub weryfikacji zdolności kredytowej. Pożyczka pod zastaw mieszkania nie musi być przyznana na zakup nieruchomości.

Otrzymane środki można przeznaczyć na dowolny cel, przeważnie mający związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. Gros klientów biur pożyczkowych koncentruje się bowiem na przedsiębiorstwach, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą ubiegać się o kredyt bankowy. Pożyczka pod zastaw mieszkania jest dostępna dla firm borykających się z okresową utratą płynności finansowej lub mających negatywne wpisy w BIK i KRD. Mogą z niej skorzystać także start – upy, które pilnie potrzebują funduszy na rozwój, lecz nie mogą ich otrzymać z banku z powodu krótkiej obecności na rynku i niestabilnych dochodów.

Jak działa pożyczka pod zastaw mieszkania? Jej mechanizm pozostaje daleki od zbędnych komplikacji. Biuro pożyczkowe przyznaje wnioskodawcy określoną pulę pieniędzy w zamian za zobowiązanie do spłaty i ustanowienie zabezpieczenia na nieruchomości. Forma zastawu jest potwierdzona aktem notarialnym i skutkuje wpisaniem pożyczkodawcy do księgi wieczystej. Maksymalna wysokość udzielanego wsparcia zależy od tzw. wskaźnika LTV, czyli stosunku kwoty pożyczki do rynkowej wartości nieruchomości oddanej w zastaw. Jeżeli klient zaprzestaje płatności, wierzyciel ma z góry ustalone prawne ramy do zabezpieczenia swoich interesów i odzyskania pieniędzy. Pożyczka pod zastaw mieszkania daje możliwość szybkiego pozyskania środków na bieżącą działalność lub wyciągnięcia z finansowych tarapatów.

Pożyczka pod zastaw mieszkania od firmy Smartvest

Jednym z liderów na rynku pożyczek pozabankowych w Polsce jest firma Smartvest. Specjalizacją Smartvest od lat pozostaje pożyczka pod zastaw mieszkania, oferowana dla małych i średnich przedsiębiorstw. Więcej o ofercie pożyczek możesz przeczytać na stronie www.smartvest.pl.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Smartvest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *