Kabiny akustyczne do biura – czy jest to idealne rozwiązanie dla open space’a oraz coworkingu?

Tradycyjne biura coraz częściej zastępowane przez open space’y to nowoczesne pomysły na lepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni poprzez wstawianie w nie budek akustycznych. Ograniczają wydatki i mieszczą więcej biurek, a także są rozwiązaniem dla osób nielubiących pracować w jednym pomieszczeniu z dużą ilością innych pracowników. Ich większe rozmiary służyć mogą do spotkań biznesowych, konferencji, a nawet do organizacji w nich szkoleń.

Czym jest nowoczesna budka akustyczna?

Kabinami akustycznymi nazywa się pomieszczenia dźwiękoszczelne o modułowej konstrukcji, dostępnej w różnych wielkościach. Charakteryzują się możliwością wyciszenia niepotrzebnego hałasu, szybkim montażem oraz dowolnym wyposażeniem. Wykonane są z ramy aluminiowej, paneli akustycznych i winylowych a ich drzwi to szkło hartowane i folia wygłuszająca. W środku zainstalowano oświetlenie, wentylację, multiport, stolik, fotel, a także półki lub telewizor do wyboru. Budki takie to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących w dużych salach i potrzebujących warunków komfortowych, by się skupić lub poprowadzić rozmowę telefoniczną. Takie dopasowane miejsca dla pracownika sprawią, iż będzie on wydajny, zaangażowany, a także bardziej chętny do pracy. Kabiny akustyczne mogą być w różnych rozmiarach, zarówno jednoosobowych, jak i większych na kilka osób, gdy potrzeba salek na spotkania biznesowe.

Jakie są korzyści z zastosowania budek akustycznych?

Kabiny akustyczne są rozwiązaniem posiadającym wiele zalet dla pracowników, jak i całej firmy. Dzięki swojej dźwiękoszczelności pozwalają na pełne skupienie i zapewniają wymaganą do pracy ciszę. Dodatkowo nie zabierają dużo miejsca i są kwadratowe lub prostokątne, co pozwala na wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni, nawet w sytuacji gdzie nie jest jej zbyt dużo. Mimo niewielkich rozmiarów kabiny akustyczne do biura pozwalają na swobodne poruszanie się i pracę, a zawarte w środku fotele i stoliki na komfortowe wykorzystywanie ich do własnych potrzeb. Rozwiązanie takie jest również korzystne dla firm chcących zaoszczędzić, gdyż budki są zdecydowanie tańsze niż wynajmowanie osobnych pomieszczeń biurowych i mieszczą więcej osób w open space’ach niż klasyczne rozwiązania.

Czy budki akustyczne to dobre rozwiązanie dla open space’a i coworkingu?

Open space’y to duże pomieszczenia, które zaczęto wykorzystywać pod biura. Dzięki zastosowaniu budek akustycznych otrzymuje się w nich pełnoprawne pomieszczenia do pracy w wielu zawodach. Ich szybkość instalacji oraz potrzebne dodatki zapewnią komfortowe wykonywanie obowiązków dla każdego. Rozwiązanie to może również służyć jako wynajem pojedynczych kabin dla kontrahentów lub osób pracujących zdalnie (np. ankieterów). Budki telefoniczne do biura są niezbędnym wyposażeniem w firmach zatrudniających wiele osób i pracujących przez większość czasu przy telefonach, komputerach lub spotykających się z klientami. Z tego też względu rozwiązanie to jest bardzo dobre dla open space’ów i pracy coworkingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *