Jakie są najlepsze pióra wieczne? Przygotuj się na zakupy

Łatwy dostęp do telefonów i komputerów ograniczył nieco konieczność zapisywania słów na papierze. Obecnie posiadanie eleganckiego długopisu lub pióra to raczej przejaw dobrego gustu i upodobania do luksusowych dodatków.

Chcesz sprawić sobie wyjątkowy egzemplarz i zastanawiasz się, jakie są najlepsze pióra wieczne? Przychodzimy z pomocą! Na rynku istnieją różne marki, które oferują rozmaite modele. Dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne produkty i na co powinieneś zwracać uwagę, szukając dla siebie odpowiedniego pióra. Z poniższymi poradami zwiększysz szansę na to, że Twój nowy instrument piśmienniczy będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Ekskluzywne pióra wieczne – czym się różnią?

Jeżeli nigdy wcześniej nie interesowały Cię ekskluzywne pióra wieczne, to powinieneś poszerzyć wiedzę na ich temat, zanim udasz się na zakupy. Najważniejszymi częściami tego instrumentu piśmienniczego są stalówka i korpus. W zależności od producenta i półki cenowej mogą być wykonywane z różnych materiałów. Najczęściej do produkcji używa się stali szlachetnej, natomiast bardziej ekskluzywne modele powstają np. ze złota. Dodatkowo korpus może być jeszcze zdobiony innymi materiałami (np. żywicą szlachetną). 

O stalówce należy wiedzieć to, że występuje w kilku rozmiarach. Wyróżnia się następujący podział:

  • EF, czyli bardzo cienka linia,
  • F, czyli cienka linia,
  • M, czyli średnia linia,
  • B, czyli gruba linia,

Czy istnieje jednoznaczna odpowiedź na to, jakie są najlepsze pióra wieczne? Niestety nie. Podczas zakupów powinieneś rozglądać się za modelami, które najbardziej do Ciebie pasują. Jeśli lubisz wyróżniać się w tłumie, to postaw na stalówkę M lub B. Natomiast jeśli lubisz delikatne, subtelne pismo, wybierz tę w rozmiarze F lub EF.

Poszczególne pióra wieczne mogą mieć odmienny system do uzupełniania atramentu. Możesz wybrać model na naboje (polecamy osobom, które zamierzają kupić swoje pierwsze pióro), z wyjmowanym konwerterem lub z systemem tłokowym. Co więcej instrumenty piśmiennicze różnią się swoim wzornictwem – niektóre utrzymane są w minimalistycznym, eleganckim stylu. Natomiast inne są kolorowe i bogato zdobione. W końcu najpiękniejsze pióra wieczne mogą dla każdego oznaczać co innego. Poniżej zebraliśmy kilka modeli piór, które nie tylko wyjątkowo się prezentują, ale zostały także starannie wykonane.

Kilka przykładowych modeli, którym warto się przyjrzeć

Wszyscy zainteresowani ekskluzywnymi piórami wiecznymi powinni przyjrzeć się produktom od marki Montblanc. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele z kolekcji Masters of Art oraz Great Characters, które swoim wzornictwem nawiązują do wielkich postaci w historii sztuki, ale nie tylko. Natomiast fanom minimalistycznych rozwiązań polecamy serię Meisterstück. Ciekawie prezentują się też pióra wieczne wyprodukowane przez markę Chopard, która może być lepiej znana z produkcji biżuterii. Zachęcamy do sprawdzenia modelu Superfast, który swoim designem odbiega od tradycyjnych, eleganckich piór.

Gdzie kupować pióra wieczne?

Wybór sklepu z najpiękniejszymi piórami wiecznymi również nie powinien być przypadkowy. Warto zdecydować się na kupienie produktów pochodzących z pewnych źródeł. Przykładowo, jedynym oficjalnym dystrybutorem piór marki Montblanc w Polsce jest Noble Place. Możesz odwiedzić któryś z kilku salonów w Polsce lub złożyć zamówienie w sklepie internetowym. Zaufaj specjalistom i kupuj ekskluzywne produkty wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *