pompa-ciepla-panasonic-all-in-one

Jaką pompę ciepła wybrać dla domu jednorodzinnego?

Coraz wyższe koszty ogrzewania sprawiają, że z roku na rok przybywa osób interesujących się alternatywnymi źródłami ogrzewania. Rosnącą popularnością cieszą się zwłaszcza pompy ciepła. Są one produkowane przez wiele firm. Te najlepsze oferują urządzenia bardzo wydajne, które ogrzewają dom naprawdę wyjątkowo skutecznie. Pobierają one energię potrzebną do ogrzania domu z bardzo różnych źródeł. Są ekologiczne i oszczędne, a niezbędna do ich zasilania energia elektryczna może pochodzić z instalacji fotowoltaicznej.

Jakie rodzaje pomp ciepła są dostępne w sprzedaży?

Pompy ciepła mogą czerpać energię z powietrza, gruntu, wody. Do tych najbardziej popularnych zalicza się modele powietrzne. Pozyskują one ciepło z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Dzieli się je na dwa podstawowe typy. Są to pompy:

  • powietrze – powietrze;
  • powietrze – woda.

Pierwszy rodzaj pomp w swojej podstawowej wersji przypomina klimatyzator. Urządzenia te mogą nie tylko ogrzewać, ale także chłodzić dom. Z kolei pompy ciepła powietrze – woda ogrzeją nie tylko budynek. Są urządzeniami, w których możliwe jest przygotowanie także ciepłej wody użytkowej. Więcej przydatnych informacji o tym, jaką pompę ciepła wybrać dla domu jednorodzinnego znajdziesz na stronie https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/jaka-pompe-ciepla-wybrac/.

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła?

Powietrzne pompy ciepła nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem. Są przede wszystkim urządzeniami, które można kupić w bardzo przystępnej cenie. Ponadto wybierając ten rodzaj, nie jest koniecznie wykonywanie jakichkolwiek prac na działce, tak jak jest to w przypadku pompy ciepła czerpiącej energię z gruntu. W efekcie koszt jej montażu jest niższy. Nie bez znaczenia jest także to, że obecnie producenci proponują powietrzne pompy ciepła, które pracują wydajnie nawet w temperaturze – 25°C. Urządzenia te są także bezobsługowe oraz bardzo bezpieczne w eksploatacji. Nie ma najmniejszego ryzyka zaczadzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *