jak zweryfikować doświadczenie kancelarii frankowej

Jak zweryfikować doświadczenie kancelarii frankowej

Frankowicze zastanawiający się nad unieważnieniem zawartej przez siebie umowy kredytowej, nie mają trudności ze znalezieniem tak zwanych kancelarii frankowych oferujących swoje usługi w tym zakresie. Nietrudno się jednak domyślić, że nie wszystkie są tak samo skuteczne. Jak zatem znaleźć dobrego prawnika, a tym samym zyskać pewność, że nasza sprawa zostanie szybko doprowadzona do szczęśliwego końca? Pomóc może w tym krótki poradnik, który ukazuje jak zweryfikować doświadczenie kancelarii frankowej.

Szukaj tylko adwokatów i radców prawnych

Odwiedzając kancelarie frankowe zwykle nie mamy wątpliwości, co do tego, że obsługiwać będą nas w nich jedynie osoby z tytułem adwokata lub radcy prawnego. Niestety, nie jest to wcale oczywiste. Najlepsze podmioty tego typu zatrudniają jedynie osoby, które mogą nie tylko przygotować proces, ale i reprezentować frankowicza w sądzie. Na rynku nie brakuje jednak również pośredników. Ci również mogą wykazywać się ogromnym zaangażowaniem. Współpraca z nimi generuje jednak znacznie większe koszty, a tych osoby mające kredyt we frankach szwajcarskich z pewnością wolałyby uniknąć.

Tu warto wspomnieć, jak duże znaczenie ma to, z kim współpracuje kancelaria. Im bardziej jest ona samowystarczalna, tym lepiej. Jeśli kancelaria jest uzależniona od wsparcia ze strony pośredników, należy liczyć się z ryzykiem prowadzenia przez nią wszystkich powierzonych jej spraw zgodnie z określonym schematem. Nietrudno się domyślić, jak niebezpieczny może być to proceder. Owszem, nawet wśród spraw prowadzonych zawsze w ten sam sposób mogą znaleźć się te wygrane przez frankowiczów. Szanse na to są jednak bez porównania mniejsze niż te, na które można liczyć, gdy kancelaria podchodzi indywidualnie do problemów zgłaszanych przez każdego ze swoich klientów.

Szukaj skutecznych podmiotów

Jak ocenić, na ile profesjonalna jest kancelaria, której chce się zaufać? Sposobów jest co najmniej kilka, najprostszym wydaje się jednak weryfikacja tego, jak wiele spraw frankowych udało się jej wygrać do tej pory. Przyjmuje się, że o skuteczności takiego podmiotu można mówić w przypadku przynajmniej 300 wygranych spraw. Początkowo liczba ta może wydawać się dość wysoka. Pamiętajmy jednak, że kancelarie z powodzeniem prowadzą sprawy frankowiczów już od co najmniej kilku lat. Duża ich liczba może więc pochwalić się jeszcze bardziej imponującymi wynikami.

Oczywiście, sama liczba, choć robi wrażenie, nie powinna nikogo zadowalać. Jeśli kancelaria ma budzić zaufanie, w ślad za liczbą wygranych spraw powinny podążać konkretne informacje na temat tego, kiedy dane sprawy miały miejsce i jaki był ich przebieg. Tylko konkretne informacje o wygranych sprawach pozwalają przecież na ich zweryfikowanie.

Stawiaj przede wszystkim na kancelarie specjalizujące się w sprawach frankowych

Często można usłyszeć, że wszechstronność kancelarii jest ich atutem. W tym konkretnym przypadku warto jednak poszukiwać przede wszystkim tych podmiotów, przed którymi szeroko rozumiane kwestie finansowe nie mają tajemnic. Duża liczba prowadzonych i wygranych procesów daje gwarancję tego, że nawet bardziej skomplikowane sprawy będą rozstrzygane na korzyść osób chcących rozwiązać problemy generowane przez kredyty we frankach. Jeśli w kancelarii trwają także inne postępowania, może się okazać, że prowadzenie sprawy będzie pozostawiało nieco do życzenia. Prawnik koncentrujący się na wielu oderwanych od siebie zagadnieniach, nie jest przecież tak samo efektywny jak osoba, która skupia się przede wszystkim na sporach z bankami.

Stawiaj na doświadczone podmioty

Przekonanie o tym, że tylko doświadczone kancelarie frankowe są skuteczne, jest uproszczeniem. Analizując wyroki spraw sądowych dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich nie sposób jednak nie zauważyć tego, że to właśnie doświadczone kancelarie szybciej uzyskują unieważnienie kredytu frankowego. Współpraca z kancelarią, która nie musi już przecierać sobie szlaków przyczynia się również do tego, że sprawa w sądzie trwa krócej.

Najlepsze podmioty są w stanie zdobyć korzystny wyrok nawet w ciągu kilku miesięcy. Zadają w ten sposób kłam twierdzeniom pracowników banków starających się przekonać swoich klientów, że sprawy w sądzie będą ciągnąć się latami. Współpraca z kancelarią z doświadczeniem ma i ten plus, że daje pewność wykreślenia hipoteki już po wygranej sprawie. Może się wydawać, że jest to formalność. Doświadczenia frankowiczów podpowiadają jednak, że zaniedbania kancelarii w tym zakresie mogą prowadzić do niemałego zamieszania.

Współpracuj tylko z uczciwymi kancelariami

Frankowicze stają się łakomym kąskiem dla wielu nieuczciwych podmiotów. Warto więc pamiętać o tym, że wygranie sprawy w sądzie nie jest zjawiskiem na tyle rzadkim, aby wiązało się z koniecznością płacenia kancelarii wygórowanej prowizji. Jeśli więc interesujący nas podmiot stara się przekonać nas, że musi ona wynosić ponad 6 procent, najlepiej przystąpić do poszukiwania innej kancelarii. Nie mniej ważna jest wiedza na temat samych kosztów procesu. Jeśli prawnik nie chce podać konkretnych wyliczeń przed podpisaniem umowy, trudno o bardziej czytelny sygnał ostrzegawczy.

Materiał powstał w kooperacji z partnerem eksperckim portalem dla Frankowiczów https://chf24.pl/

Źródła: https://chf24.pl/jak-wybrac-i-sprawdzic-doswiadczenie-kancelarii-od-kredytu-we-frankach/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *