Dlaczego potrzebujesz programu do wystawiania faktur?

Prowadzisz firmę? W takim razie Twoim obowiązkiem jest zadbanie o księgowość i wystawianie faktur za sprzedane produkty i wykonane usługi. W tym celu bardzo często konieczne jest wykupienie dobrego programu do wystawiania faktur. Sprawdź już teraz, jak wybrać najlepsze oprogramowanie i przekonaj się, ile korzyści możesz dzięki temu zyskać.

Zalety profesjonalnego programu do wystawiania faktur

Dobry program do wystawiania faktur usprawnia procesy sprzedażowe w firmie. Sprawia, że możliwa jest automatyzacja obiegu dokumentów w firmie. To wszystko z kolei gwarantuje oszczędność czasu i zwiększa porządek w dokumentach.

Profesjonalny program umożliwia wystawianie wielu różnych rodzajów faktur – VAT, dla nievatowców, zaliczkowych, proformy, VAT marży, cyklicznych oraz ze stawką ZW.

Kolejną ważną zaletą jest również skuteczniejsza kontrola należności oraz zobowiązań w firmie. To też zmniejsza ryzyko pominięcia jakiejś faktury, a tym samym stworzenie negatywnego PR czy naliczania kar za nieterminowe opłacenie faktury.

Nie zapomnij także o tym, że w praktyce program do faktur staje się praktycznym archiwum, zawierającym kluczowe dokumenty związane z Twoją firmą. Ponadto uprawnieni pracownicy mają do niego dostęp w dowolnej chwili 24/7. Dzięki temu w razie potrzeby szybkiego znalezienia jakiejś umowy można bez problemu i w ciągu dosłownie kilku sekund wyszukać potrzebny dokument.

Program do faktur – dla kogo?

Każdy przedsiębiorca powinien zainwestować w program do faktur. Obowiązek rozliczania się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz z Urzędem Skarbowym jest taki sam dla małych, jak i dla średnich i bardzo dużych przedsiębiorstw. Dlatego też najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka nieporządku i zagubienia faktur jest wykorzystywanie dedykowanego narzędzia, które będzie gromadzić faktury w formie elektronicznej.

Mali przedsiębiorcy często decydują się na korzystanie z usług zewnętrznych księgowych, zamiast zatrudnianie specjalistów w swoich firmach. W takim przypadku nie zawsze księgowi zapewniają własny program do wystawiania faktur, często dostęp do narzędzia i tak musi wykupić dodatkowo przedsiębiorca.

 program do faktur

Jaki program do faktur warto wybrać?

Koniecznie zainwestuj w program do wystawiania faktur, który zapewnia dostęp online na każdym urządzeniu – laptopie, smartfonie oraz tablecie.

Wybierz narzędzie wyposażone również w:

  • system szybkich płatności za fakturę, to znacznie oszczędza czas, ale też minimalizuje ryzyko popełnienia błędów podczas wysyłania przelewów do kontrahentów,
  • monitoring płatności za faktury, dzięki czemu pozwalają na szybki dostęp do informacji na temat stanu płatności lub ich zaległości,
  • faktoring – czyli metody, która pozwala na przyspieszenie płatności za nieopłacone faktury.

Oczywiście dobry program do księgowania powinien też spełniać kilka innych kryteriów. W przypadku mikro i małych przedsiębiorców, którzy sami wystawiają faktury sprzedażowe, duże znaczenie odgrywa to, aby oprogramowanie do faktur było proste w użytkowaniu. Czytelny i łatwy w obsłudze interfejs znacznie oszczędza czas i sprawia, że nawet całkowicie początkujący użytkownik jest w stanie poradzić sobie z obsługą narzędzia.

Kolejną kluczową funkcją są zabezpieczenia. Program powinien wykorzystywać szyfrowanie danych, które gwarantuje bezpieczeństwo poufnych danych, które przechowujesz w programie. Duże znaczenie dla bezpieczeństwa odgrywa też częstotliwość aktualizacji oprogramowania.

Możesz zdecydować się na wykupienie dostępu do prostego programu do wystawiania faktur lub też postawić na bardziej kompleksowe rozwiązanie. Świetnym wyborem jest platforma, która zapewnia zdecydowanie więcej funkcji niż tylko możliwość wystawiania faktur. Takie oprogramowanie umożliwia automatyzację zarówno procesów księgowych, jak i biurowych.

Już teraz wybierz program, który ułatwi cały proces związany z wystawianiem faktur, ale też z całym procesem księgowania. Zyskaj większą kontrolę nad przychodami i wydatkami w Twojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *